Teknoloji

İBB Panorama ile İstanbul’u Gezin

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Panorama ile karantina günlerinde evinizden çıkmadan İstanbul’u gezebiliyorsunuz. 360 derecelik Gigapixel özelliklere sahip kameralar ve Turizm kameraları aracılığı ile İstanbul’da bulunan 28 semti gezebilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Coğrafi Bilgiler Müdürlüğü tarafından yayına alınan İBB Panorama web sitesi sayesinde (https://panorama.istanbul/), evden çıkmadan İstanbul’un 28 farklı semtini gezebiliyorsunuz. İnternet sitesi üzerinden kullanıcılara açılan ve 360 derecelik Gigapixel özelliklere sahip kameralar ve Turizm kameraları aracılığı ile İstanbul’da istediğiniz semti görme şansına sahipsiniz.

Panorama’da Galata, Kuzguncuk, Çamlıca, Ataşehir, Emirgan, Sülaymaniye, Eyüp, Beylerbeyi ve 28 farklı semti görebilirsiniz. Ayrıca Turizm kameraları üzerinden bu semtleri video formatında görme şansınız da bulunmaktadır. Farklı semtler görmek istiyorsanız sağ alt köşede bulunan mekân listesine tıklayarak dilediğiniz semti görmeniz mümkün olacaktır. Sol üst köşede bulunan haritada ise konumunuz bulunmaktadır. Çok net bir şekilde istediğiniz semti görmeniz mümkün.

Bu karantina günlerinde İstanbul’da evinizden de olsa istediğiniz semti çok net bir şekilde görmeniz mümkün. Ayrıca resim çekme özelliği de mevcut. Çektiğiniz resmi dilediğiniz gibi paylaşma şansınız da bulunmakta. Gezdiğiniz noktalarda yakınlaştırarak baksanız dâhil resimlerde herhangi bir bozulma söz konusu değil. Oldukça keyifli ve güzel olan bu uygulama sayesinde İstanbul’un dilediğiniz semtini görebilmeniz mümkün.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı