Trend

İBB’den Yeni Proje: Kavuşma Durağı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yeni başladığı İstanbul Meydanlarına Kavuşuyor projesi ile Taksim Meydanı başta olmak üzere çeşitli meydanlarda, dönüşüm sağlamayı ve vatandaşları bir araya getiren proje etkinliklerini hayata geçirmeyi amaçlıyor.


Kavuşma Durağı Projesi İle Neler Sunuldu
İlk proje kapsamında İstanbul sakinlerini sanat ve kültür ile buluşturması tasarlanan Kavuşma Durağı adlı proje gerçekleştirildi. Kavuşma Durağı ile Taksim Meydanı adresinde geçici sergi alanı açılarak, eserlerin sergilenmesi, caz konserlerinin halk ile buluşturulması sağlandı.


Etkinliklerin ve konserlerin izlenmesi için ise Inter National Design tarafından seyircilerin kullanabileceği bir platform tasarlandır Bu platform, çelik destekler üzerinde ahşap basamaklı ve spiral şekil temel alınarak tasarlanmıştır. Mini konserlerin ve sergilerin halk ile buluşacağı Kavuşma Durağı etkinliğinin ilk konseri 15 Şubat 2020 tarihinde verildi. Etkinlik kapsamında, İBB ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü tarafından meydana getirilen ‘’ İstanbul’un Kalbi Taksim’’ sergisi de vatandaşların incelemeleri için platformda yer verilen projeler arasında bulunuyor.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı