Trend

iCloud Anahtar Zinciri, Windows İçin Chrome’a Geliyor

Apple’ın şifre yöneticisi ‘iCloud Anahtar Zinciri’, nihayet Windows 10 işletim sistemlerindeki Chrome tarayıcısında kullanılabilecek. Kullanıcılar, ‘ Windows için iCloud’ uygulamasından ‘Chrome’ uzantısının indirip özelliği kullanabilecekler. 

Günümüzde Apple’ın iCloud’u ve Chrome’un parola koruyucusu gibi birbirinden farklı şifre yöneticisi bulunuyor. Bu şifre yöneticileri sayesinde kullanıcıllar, tüm parolaları tek bir yerde saklayabiliyor ve şifre girilmesi gereken uygulamalarda otomatik form doldurucuyu kullanarak işlerini daha pratik bir şekilde halledebiliyorlar.

Şifre yöneticileri, kullanıcılar tarafından oldukça sevilse ve ilgi görse de bazı eksiklikleri de bulunuyor. Bunların başında ise uyumluluk geliyor. Zira bu şifre yöneticisi, kullandığınız biribirinden farklı tüm platformlarla uyumlu çalışmaz ise bir anlam ifade etmez. 

iCloud Anahtar Zinciri, Windows İçin Chrome’a geliyor:

Apple’ın şifre yöneticisi olan iCloud Anahtar Zinciri, tümüyle Apple ekosistemini kullanan kullanıcılar için rahatlıkla kullanılabiliyor. Ancak Google Chrome’lu bir diz üstü kombinasyonu kullana kişilerde ise bu durum br hali can sıkıcı duruma dönüşebiliyor. 

Geçmiş dönemlerde anahtar zinciri sadece Safari gibi Apple uygulamaları ve iPhone, iPad gibi Apple cihazlarında kullanılabiliyordu. Bu da Windows bilgisayar ya da Android akıllı telefon kullanıcıları için iCloud anahtar zincirinin pekiyi bir seçenek olmadığı anlamına geliyordu. 

Şimdilerde ise Apple, bu sorunu sonunda fark etmiş gibi gözüküyor ve iCloud Anahtar Zinciri bundan sonra ‘Windows için iCloud’ uygulamasında bir Chrome uzantısına sahip. Bunun için kullanıcıların Windows için iCloud’  uygulamasında Chrome uzantısını indirmeleri yeterli olacak. Daha sonra iCloud’da saklana bütün veriler Chrome’da sorunsuz bir şekilde kullanıma hazır olacak. 

iCloud’daki Chrome eklentisi tam hazır olmadığı için şuan kullanıcılar tarafından indirilemiyor ancak çok  yakın zaman da kullanıcılar tarafından indirilmeye açılacağı aktarılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı