Trend

Influencer Kayla Massa Tutuklandı

İnstagram üzerinde 330 bin takipçiye sahip olan ve YouTube üzerinde 107.000 takipçisi bulunan Kayla Massa, 1,5 milyon dolar kazandığından söz edilen dolandırıcılığının kanıtlanması kapsamında tutuklandı. Kayla Massa dolandırıcılık yapma amacıyla çıktığı bu yolda uyguladıkları ile neredeyse başarı olma amacını gerçekleştirecekti.


Dolandırıcılığın Detayları
Dolandırıcılık iddiaları üzerine, ABD’li yetkili kurumlar Kayla Massa adlı Instagram ve YouTube influencer özellikli kullanıcıyı tutuklama işlemi gerçekleştirdiler. Kayla bu suçta tek başına çalışmıyor ve edindiği ortaklar ile kartlar üzerinden dolandırıcılık yapıyordu. İçi boş kartlar üzerinden yaptıkları Youtube dolandırıcılığı ile toplamda 1,5 milyon dolar elde etmeyi başardılar.


Dolandırıcılık hakkında araştırma ise Temmuz 2018’de United States Postal Service kapsamında, New Jersey ofisi üzerinden 53 boş banka havale emrinin çalındığının fark etmesi ile başlatıldı. Soruşturma kapsamında elde edilen verile üzerinden Kayla Massa tutuklandı.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı