Trend

Instagram, Guides Özelliği Kullanıma Sunuldu

Instagram, içerik üreticiler tarafından özellikle sevilecek ve fazlasıyla kullanılması muhtemel olan yeni özelliği Guides’i, Türkiye de dahil olmak üzere tüm dünyada kullanıma sundu. Guides ile içerik üreticiler, takipçi kitleleri için rehberler hazırlayabilecekler.

 

Geçtiğimiz günlerde hashtag haricindeki anahtar kelimelerinde aramalarda çıkma özelliğini test etmeye başlayan Instagram, Türkçe karşılığı “kılavuzlar-rehberler” olan Guides özelliğini tüm dünya ile eşzamanlı olarak ülkemizde de kullanıma sundu.

 

Takipçi profillerinden ziyade içerik üreticileri tarafından kullanılması beklenen Guides, içerik üreticilerin, takipçilerinin erişebileceği şekilde sevdikleri yerleri, ürünleri ya da gönderileri paylaşmalarına ve önerilerde bulunmalarına olanak sağlayacak.

 

Instsgram yaptığı açıklamada, içerik üreticilerin Instagram için ilham kaynağı olduklarını ve Guides sayesinde bu içerik üreticilere destek vermek istediklerini söyledi.

 

Guides’in hem kullanıcı tarafında hem de içerik üreticiler tarafında önemli faydaları bulunmakta. Bunlardan ilki, kullanıcıların takip ettikleri kişinin hazırlamış olduğu rehberleri ziyaret ederek önerilerini keşfedebilmeleri. İkincisi ise, içerik üreticileri için, takipçileri adına faydalı olduklarını düşündükleri rehberler hazırlayabilmeleri ve etkileşimlerini artırabilmeleri. Unutmamak gerekir ki, sadece içerik üreticiler değil, tüm kullanıcılar Guides özelliğini kullanabilir.

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı