Finans

Instagram’da En Çok Kazanan Ünlüler

Instagram’da milyonlarca takipçisi olan ünlüler, attıkları sponsorlu story ve paylaşımlar sayesinde milyonlarca dolar kazanıyorlar. Instagram’da en fazla kazanan ünlüler arasında sporcuların çoğunlukta olması dikkat çekiyor.

Futbol dünyasında “Ronaldo mu Messi mi?” Sorusunun cevabını vermek zor. Ancak hangi futbolcu Instagram’da daha fazla kazanıyor diye sorarsak bu sorunun cevabı çok net. Instagram’da en fazla kazanan futbolcular arasında Cristiano Ronaldo, Messi ve Neymar gibi dünya yıldızlarını geride bırakarak en fazla gelir elde eden futbolcu. 

Yapılan bir araştırmaya göre Instagram üzerinden en fazla gelir elde eden ünlüler arasında sporcuların daha fazla olması dikkat çekti. Sporcular arasından Instagram’da en fazla gelir elde eden isim ise son 1 yıl içinde 41.7 milyon sterlin kazanan Cristiano Ronaldo oldu. Ronaldo’nun futboldaki en büyük rakibi messi ise 25.5 milyon siterlin’lik kazancı ile listenin ikinci sırasında yer aldı.

Ronaldo’nun yıllık olarak Instagram üzerinden kazandığı miktar Juventus takımından aldığı yıllık ücretten daha fazla. Ronaldo, Juventus takımından yıllık 27.3 milyon sterlin kazanıyor. Ortaya çıkan bu kazanç farkı ise herkesi şaşırtıyor. Buzz Bingo tarafından Instagram’da en fazla gelir elde eden ünlülerin listelendiği 10 ünlü arasında 6 sporcu yer alıyor. Instagram’da en fazla gelir elde eden sporcular Ronaldo, Messi, Neymar, Ibrahimovic’in yanı sıra eski ünlü İngiliz futbolcu Beckham’da yer alıyor. Ayrıca futbolcuların yanı sıra Hindistan’lı ünlü kriket oyuncusu Virat Kohli de bu listede yer alıyor.

Instagram’da en fazla gelir elde eden 10 ünlü

  1. Cristiano Ronaldo: Toplam 41.7 milyon sterlin, gönderi başına 971 bin sterlin
  2. Lionel Messi: 25.2 milyon sterlin, gönderi başına 651 bin sterlin
  3. Kendall Jenner: Toplam 21.2 milyon sterlin, gönderi başına 560 bin sterlin 
  4. Kylie Jenner: Toplam 16.2 milyon sterlin, gönderi başına 1.2 milyon sterlin
  5. Virat Kohli: Toplam 13 milyon sterlin, gönderi başına 232 bin sterlin
  6. David Beckham: Toplam 9.6 milyon sterlin, gönderi başına 322 bin sterlin
  7. Kim Kardashian: Toplam 9.4 milyon sterlin, gönderi başına 861 bin sterlin
  8. Neymar: Toplam 6.7 milyon sterlin, gönderi başına 617 bin sterlin
  9. Selena Gomez: Toplam 6.5 milyon sterlin, gönderi başına 821 bin sterlin
  10. Zlatan Ibrahimovic: Toplam 6.3 milyon sterlin, gönderi başına 191 bin sterlin
Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı