Trend

Instagram’da En Fazla Beğeniye Ulaşan Marka A101 Oldu

Küresel alanda sosyal medya pazarlama şirketi olan ve dünyanın her bölgesinde hizmet veren Social Bakers, 2020 yılının verilerini paylaştı. Paylaşılan bu verilere göre 2020 yılında dünya genelinde en fazla beğeniye ulaşan ikinci perakende hesabı A101’e ait. 

Türkiye genelinde 10.000’den fazla mağazası bulunan ve iki yıldır online mağaza olarak hizmet vermeye başlayıp hızlı bir şekilde dijital ortama ayak uyduran perakende zinciri A101, 2020’de dünya genelinde Instagram üzerinde en fazla beğeniye ulaşan ikinci perakende hesabı oldu. 

Dünyanın her bölgesinde faaliyet gösteren ve dünyanın en büyük markaları ile çalışan sosyal medya pazarlama şirketi Social Bakers, 1 Ocak 2020 – 19 Kasım 2020 tarihlerini kapsayan verilere göre A101, Dünya genelinde Instagram’da en fazla beğeniye ulaşan ikinci perakende hesabı oldu. Ayrıca A101, 2020 yılında Social Media Awards Turkey Zincir Marketler Kategorisi’nde altın ödülünün de sahibi olmuştu.

Instagram’da dünya genelinde en fazla beğeni alan ilk 5 perakende hesapları: 

 

  • Foot Locker
  • A101
  • Urban Outfitters
  • Sephora
  • Stadium Goods

 

A101’in ikinci sırada yer bulduğu bu listede ilk beş içerisinde bulunan markalar arasında dünya genelinde 28 ülkede faaliyetlerini sürdüren Amerikan spor giyim ve ayakkabı perakendecisi Foot Locker ilk sırada yer aldı. Listenin 3.sırasında bir diğer Amerikan markası Urban Outfitters yer alıyor.   Dünyanın en tanınmış kişisel bakım ve güzellik ürünleri perakendecisi Fransız markası Sephora ise listenin 4. Sırasında yer alıyor. 5. Sırayı ise bir diğer Amerikan markası Stadium Goods bulunuyor.

Instagram’da 8,7 milyon takipçi

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç, markanın sosyal medyada elde ettiği bu başarıya ilişkin “En başından beri sosyal medya bizim için müşterilerimize kulak verdiğimiz ve onlarla ilişki kurduğumuz bir mecra. EN çok beğenilen marka olmak ise her şeyden önce müşterilerimizle kurduğumuz güven ilişkisinin dijitaldeki yansıması. Dünya çapındaki dev markaları geride bırakarak bu başarıyı elde etmek ise ayrıca gurur verici” diyerek sözlerine markanın sosyal medya yönetimine bakışına değindi. 

A101 Instagram üzerinden ürünler ve kampanyalar hakkında bilgiler paylaşarak müşterilerini bilgilendiriyor. Takipçi sayısı 9 milyona yaklaşan A101, aynı zamanda dünyanın en fazla takip edilen marketi unvanına da sahip.

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı