Trend

İnternet Bilgisayar Klavye Şampiyonası’nda Şampiyonluk Türkiye’nin

Türkiye, ZAV 100 Uluslararası İnternet Bilgisayar Klavye Şampiyonası’nda 4 madalya kazandı ve dünya şampiyonluğu başarısını elde etti. İlkokul yedinci sınıfa giden Nisan Maya Tunçoğlu ise kendi kategorisinde dünya şampiyonluğunu elde etti. Takımımızı tebrik ediyoruz.

 

Afyonkarahisar’da eğitim görmekte olan 7. Sınıf öğrencisi Nisa Maya Tunçoğlu, BM’ye bağlı Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu’nun düzenlediği ZAV 100 Uluslararası İnternet Bilgisayar Klavye Şampiyonası’nda, ‘0-12 Yaş Küçükler Kategorisi’ dünya klavye şampiyonu oldu.

21-24 Kasım 2020’de gerçekleştirilen ZAV 100 Uluslararası İnternet Bilgisayar Klavye Şampiyonası’nda ülke takımımız toplam 4 madalya kazanmayı başardı. Nisan Maya Tunçoğlu, 1 dakikada 699 vuruş yaparak kendi kategorisinin dünya şampiyonu olmayı başardı ve şampiyonadaki en büyük başarıyı elde etmiş oldu. Tunçoğlu, “Pandemi sürecini çok iyi değerlendirdim. Okul derslerimi uzaktan takip ettim. Kalan vakitlerimde ise günde en az 1 saat klavye çalışması yaptım. Bu çalışmalarımı hem ana dil hem de 15 ayrı dilde gerçekleştirdim. Arkadaşlarıma tavsiyem, bu süreçte derslerini çok iyi takip edip, kalan zamanlarını da çok iyi değerlendirsinler. Hangi konuda yetenekleri varsa üzerine gitsinler ve çalışmaya devam etsinler.” Açıklamalarında bulundu.

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı