Teknoloji

iPhone 12 Pro’nun Dudak Uçuklatan Fiyatı

Apple’ın yeni tanıttığı ancak Türkiye fiyatını açıklamadığı iPhone 12 Pro, son dudak uçuklatan 23.600 TL’lik fiyatı ile Vatan Bilgisayar’da siparişe açıldı. Asıl ilginç olan ise telefon siparişe açıldıktan çok kısa bir süre sonra stokların tükenmesi.

 

Apple, geçtiğimiz salı günü gerçekleştirdiği lansmanında iPhone 12 ailesini duyurdu. Ailenin amiral gemisi iPhone 12 Pro, 999$ olarak duyuruldu ancak ülkemizde kaç TL’den satışa sunulacağı henüz söylenmedi. Türkiye’nin büyük teknoloji şirketlerinden Vatan Bilgisayar’da ise söz konusu telefon kısa süreli olarak siparişe açıldı. Ön siparişe açılmasında şaşılacak herhangi bir şey yok ancak işin dudak uçuklatan tarafı, iPhone 12 Pro’nun fiyatı oldu.

 

Bir PR çalışması mı? 

 

23.600 TL etiketle siparişe açılan ve çok kısa sürede tükenen iPhone modeli için Ekşi Sözlük’te entryler dahi açıldı. Entryler, bu uçuk fiyat ve stokların tükenmiş olmasını, Vatan Bilgisayar’ın bir reklam çalışması gerçekleştirdiğine bağlıyor. Tahminler o yönde ki, şirket az sayıda telefonu stokluyor ve fahiş fiyat nedeniyle meraklı kullanıcıları telefon sayfasına yönlendirmiş oluyor. Bu anlık kullanıcı yüklemesi de, Vatan Bilgisayar internet sitesinin Google’da üst sıralarda listelenmesine yarıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı