Teknoloji

iPhone 13’te Şarj Girişi Olmayacak

Teknoloji pazarı hakkında sızıntılarıyla meşhur Jon Prosser, Apple’ın 13. iPhone ailesindeki bir cihazda şarj girişlerini kaldırmayı planladığını açıkladı. Devamında ise Apple’ın tüm iPhone modellerinden şarj girişlerini kaldırması bekleniyor.

Geçtiğimiz ay yeni iPhone 12 ailesinin lansmanını yapan Apple hakkında en çok konuşulan şey, 12 ailesiyle birlikte duyurulan ve iPhone’lara mıknatıs yoluyla bağlanan MagSafe kablosuz şarj cihazıydı.

MagSafe adlı kablosuz şarj cihazı, mıknatıs özelliğiyle ve kompakt tasarımıyla diğer kablosuz şarj standlarından açık şekilde ayrılıyor. 400 TL’lik fiyatı, talep oranını azaltabilecek olsa da iPhone 12’ye araba parası verenler için çok sorun olmayacaktır. Sızıntılarıyla meşhur Jon Prosser konuyla ilgili, Apple’ın politikalarını, MagSafe’in tutup tutmayacağına göre şekillendireceğine inandığını söyledi.

 

Jon Prosser, Apple’ın iPhone 13 ile birlikte akıllı telefonlarından şarj girişini de kaldırmayı planladığını ve dolayısıyla iPhone 13’e ne kablolu şarj cihazı ne de kablolu kulaklığın bağlanmayacağını söyledi. Prosser’a göre Apple, iPhone’lardan şarj girişini kaldırarak cesur bir adım attığının farkında. Bu nedenle tüm iPhone 13 modellerinden değil, sadece bir tanesinden şarj girişini kaldırmayı planlıyor. Şu an için bu modelin hangisi olacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı