Trend

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tarafından “Askıda Fatura” Dönemi Başlatıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan “Askıda Fatura” dönemi ile ihtiyaç sahiplerinin ödeyemediği faturalar askıya bırakılacak. Faturaları ödemek isteyen hayırseverler ise faturaları ödeyebilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından tanıtılan “Askıda Fatura” hizmeti ile maddi durumu iyi olmayan ihtiyaç sahipleri, ödeyemediği faturalarını askıya bırakabilecek. Hayırseverler ise askıdaki faturaları online olarak ödeyebilecek. Tamamen online olarak gerçekleştirilen işlemler https://askidafatura.ibb.gov.tr/ adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

Faturaların kapsadığı kurumlar ise şimdilik İSKİ ve İGDAŞ’ı kapsıyor. Buna göre askıda fatura bırakma işlemleri şimdilik su faturaları ve doğalgaz faturaları ile sınırlı. Ancak bu iki kurumun genişletilerek internet faturası, telefon faturası gibi farklı kurumların da eklenebilmesi ve farklı şehirlerde de uygulanabilir olması üzerine çalışılıyor. Askıda fatura bırakmanın elbette şartları bulunuyor. Askıya fatura bırakacak ailelerin, geçmiş dönemlerde yardım talebinde bulunmuş ya da bulunabilecek kadar ihtiyaç sahibi olması gerekiyor. Gerçekten ihtiyaç sahiplerinin faturalarını askıya bırakarak en azından faturaları ödenmiş olabilecek. Askıda fatura hizmeti ise 6 Mayıs 2020 itibariyle başlıyor. Böylelikle hayırsever vatandaşlar gerçekten ihtiyaç sahibi kişilere yardımı ulaştırabilecek. İhtiyaç sahipleri ise bugün itibariyle faturalarını https://askidafatura.ibb.gov.tr/ internet sitesi üzerinden askıya bırakabilecek.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı