Trend

İstanbul GP Şampiyonu Lewis Hamilton’dan Açıklama Geldi

Lewis Hamilton, geçtiğimiz hafta sonu İstanbul Park’ta gerçekleşen İstanbul GP’sinde şampiyonluğu göğüslemiş ve tarihi bir başarıya imza atmıştı.

 

İstanbul Park’ta gerçekleşen sezonun 14. yarışında, pistte ipi göğüsleyen Lewis Hamilton oldu. Hamilton, şampiyonluklara alışkın bir pilot ancak bu şampiyonluğun tarihi olmasının nedeni, Hamilyon’un üst üste 7 kez şampiyon olarak, rekorun kendisinden önceki sahibi Michael Schumacher’i egale etmesi. Bu tarihi başarının ardından Hamilton, kendi Twitter hesabından bir açıklama metni yayınladı.

 

“Bugüne kadar ve hatta bitiş çizgisini geçtikten sonra bile, düşüncelerimi benim için neyin en önemli olduğuna odakladım. Bu yıl çok tahmin edilemez oldu. Pandemi ve sezonun bariz şekilde birkaç ay ertelenmesiyle hayatımın en boş kaldığım dönemini yaşadım. Bu da bana nihai amacımı düşünmek için fırsat verdi. Yedi Dünya Şampiyonluğu benim için dünyalara değer. Ne kadar büyük olduğunu tarif bile edemem, ama kazanmamız gereken bir başka yarış daha var. 

 

Bu yıl yalnızca pistte kazanma arzumla değil, sporumuzu ve dünyamızı daha çeşitli ve kapsayıcı hale getirme arzumla da yarıştım. Size, değişim için savaşmaktan vazgeçmeyeceğim sözünü veriyorum. Önümüzde çok yol var ancak sporumuz ve içinde yaşadığımız büyük dünya içinde eşitlik için bastırmaya devam edeceğim.

 

Michael Schumacher’in rekorunu egale etmek, sonsuza kadar orada olmayacaklarını bildiğim sahne ışıklarını üstüme çeviriyor. O yüzden hazır siz buradayken, dikkatinizi vermişken herkesten daha eşit bir dünya için kendi payına düşeni yapmasını istiyorum. Birbirimize daha kabullenici ve nazik olalım. Öyle yapalım ki fırsat, geçmişinize ya da ten renginize bağlı bir şey olmasın. 

 

Hiçbir şey imkansız değildir. Bu yıl benim motivasyon kaynağım gelecek nesile hayallerinizden vazgeçmemek için bir örnek oluşturmak oldu. Pek çokları bana hayallerimin imkansız olduğunu söyledi ama buradayım. Sizin de yapabileceğinizi bilmenizi istiyorum. Asla vazgeçmeyin, savaşmaya devam edin ve fırsatları değerlendirmeye devam edin. #S7ILLRISING”

 

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı