Trend

İstanbul Havalimanı’na Uyku Kabinleri Yerleştirildi

İstanbul Havalimanı alanında birçok farklı ülkede uygulanan yenilikçi bir uygulamaya imza atıldı. İstanbul Havalimanı’nda uyku kabini bölümlerinin yerleştirilmesi ile birçok ülkede gerçekleştirilen, saatlik olarak yolcuların uyuyabilmelerini destekleyen yöntem uygulanmaya başlandı.


Uyku Kabinleri Nasıl Kullanıma Sunulacak
Yolcular, havalimanına yerleştirilen ve kapsul biçiminde olan uyku kabinlerini saatlik olarak kiralayabilecekler. Bu kiralama işlemi ile 1 saat boyunca istirahat ettikten sonra, uçuşlarına devam edebilecekler. Sadece Türkiye’de değil dünya’nın farklı bölgelerinde uygulanan uyku kabinleri sistemi ücreti ise bir saatliği 9 Euro olarak açıklandı.


Dileyen kişiler konforlu bir uyku sağlamak amacı ile uyku kapsülü içerinse ek materyaller talep edilme şansına sahipler. Yolcular kapsül içerisinde yastık ve yorgan kullanma talebinde bulunmaları halinde saatlik ücret olarak 72 TL ödeme yapıyorlar. Dilenen süre zarfında kiralanan uyku kapsülleri, yolculuklar arası dinleme olanağı sunarken, yolcuların büyük beğenisini topluyorlar.

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı