Trend

İtalya’da Mafya İnsanlara Yardım Etmeye Başladı

Corona virüs tehdidinin en çok rastlanan ülkeleri arasında bulunan İtalya’da durumlar oldukça kötü bir haldedir. Çok kişinin virüs nedeniyle öldüğü, hastanelerin yetersiz geldiği, mezarlıkların azlığından dolayı yeni mezar yerlerinin oluşturulduğu bu kentte yaşayan insanlar oldukça mağdur durumdadır. İşyerlerinin 2 aya yakın bir süredir kapalı olması, üretimin yapılamaması ile kişiler zor günler yaşamaktadır.

Hükümetin insanlara yardımlarını ulaştıramaması ve yetersiz gelmesi sonucunda bazı mafyalar harekete geçti. Zor durumda olan ve yardıma ihtiyacı olan kişilere para ve gıda yardımlarında bulundu. Böyle olunca da akıllara şu soru geldi: Mafya İtalyan yönetimini ele mi geçiriyor? Mafyaların şehirdeki ihtiyaç sahiplerini belirleyerek, onlara yardım ulaştırmaları ve yönetimi ele geçirme ihtimali düşünülünce hükümetin buna engel olması gerektiği ortaya çıkıyor.

İtalya’daki Durum
İnsanların iş yerlerinin kapalı olması ve ne zaman işlerine dönecekleri konusunun da belli olmaması ile kişiler ekonomik sıkıntı içerisine düşmüşlerdir. Bu duruma el koyması gereken hükümetin gerekenleri yapamaması sonucunda şehir mafyanın eline kalmış gibi görünmektedir. Gelir elde edemeyen milyonlarca insan hükümetin devreye girmesini yoksa yönetimin elden gideceğini düşünüyor.

İtalya’da corona virüsten ölenlerin sayısı 18.279 e ulaştı. Vaka sayısı da 143.626 ya yükseldi. Vaka sayılarında ABD ve İspanya’dan sonra 3. Ülke İtalya’nın olduğu görülmektedir. Corona virüsten kaynaklı yaşanan ölümlerde ise 1. Sırada bulunmaktadır. Ülkede üç milyondan fazla işsiz bulunmaktadır ve ülke ekonomisinin de ne zaman ve nasıl düzeleceği konusunda kesin bir şey söylenilmemektedir.

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı