Trend

İzmir’de 4 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İzmir’de 4,0 büyüklüğünde depremin meydana geldiğini duyurdu. Depremin merkez üssü ise Ege Denizi olarak açıklandı.

Türkiye’de en fazla gerçekleşen doğa olaylarından olan deprem, İzmir’de bir kez daha kendini gösterdi. Afet ve Acil Yönetimi Başkanlığı, Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre merkez üssü Ege Denizi olarak tespit edilen depremin İzmir’de meydana geldiğini açıkladı.

Türkiye saati olarak 20.20’de meydana gelen depremle ilgili Kandilli Rasathanesi’nin Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre depremin büyüklüğü 3,9 olarak açıklandı. AFAD, depremin derinliğinin 6,97 km olduğunu açıklarken Kandilli Rasathanesi ise derinliği 7,8 km olarak belirledi. Ayrıca gelişmelerin sürekli takip edildiği bilgisine de yer verildi.

Depremin merkez üssü Ege Denizi:

Depremin merkez üssü Ege Denizi, Seferihisar olarak açıklanırken İzmir Şehir merkezine uzaklığı ise 65 kilometre olduğu açıklandı. Depremin merkezi olan Seferihisar’a uzaklığı ise 17,5 kilometre. Yaşanan depremin ardından başta İzmir olmak üzere pek çok çevre il ve ilçelerin yanında Aydın ve Kuşadası’nın da etkilendiği düşünülüyor. 

Prof. Dr. Naci Görür: 30 Ekim’de yaşanan depremin artçısı olabilir

İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi Prof. Dr. Naci Görür, Twitter hesabından yaptığı açıklamada yaşanan bu depremin, 30 Ekim 2020 yılında İzmir’de gerçekleşen depremin artçısı olarak nitelendiren Naci Görür, attığı twiti’nde şu ifadelere yer verdi: “Arkadaşlar, demin Kuşadası Körfezinde 4.0 büyüklüğünde bir deprem oldu. Muhtemelen bu deprem 30 Ekim 2020 tarihinde olan ve İzmir’i etkileyen depremin artçısı olabilir. Sevgiyle.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı