Trend

Japonya’da Bir Otel Youtube’da Canlı Yayınlanmayı Kabul Eden Müşterilere Ucuz Oda Sunuyor


Japonya’da Asahi Ryokan adı ile hizmet veren bir otel, kendine yeni müşteriler edinmek amacıyla dikkat çekici bir yönteme imza attı. Büyük annesine ait olan oteli işletme görevi üstlenen 27 yaşındaki Tetsuya Inoue, otelde yer alan odalardan belirlediği bir odayı Youtube canlı yayın seçeneğine açtı.


Canlı Yayın İçeriği
Otelin 8 numaralı odası üzerinden YouTube canlı yayın uygulamasını kullanan Inoue, odada konaklamak isteyen kişilerin Youtube canlı yayına çıkmayı kabul etmeleri halinde 1 doların daha altında ücretler üzerinden konaklamalarına izin veriyor. 8 numaralı odada konaklama gerçekleştiren kişilerin, odada geçirdikleri gece ise YouTube üzerinden, Youtube kullanıcılarına yönelik canlı olarak yayınlanıyor.


Odada kalan misafirler bu kapsamda uyurken de canlı olarak yayınlanıyorlar. Tüm bu fikir ise otelin ucuz bir semtte yer alması üzerine otelin adını nasıl duyurabileceğini düşünen otel işletmecisinden çıkıyor.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı