Trend

Japonya’da Biri Corona Virüsünü Başkalarına Bulaştırmaya Çalıştı

Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın ilan edilen corona virüsü salgını devam ediyor. Japonya’da corona virüsü testi pozitif çıkan bir adamın virüsü kasıtlı olarak başkalarına bulaştırmak isteği ise can sıktı.
Olayın Japonya’nın Gamagori kentinde meydana geldiği biliniyor. 50 yaşındaki bir adamın corona virüsü şüphesiyle hastaneye başvurduğu ve testlerinin pozitif çıktığı açıklandı. Ancak adamın herhangi bir hastalık belirtisi göstermemesi nedeniyle karantinaya alınmadığı, kendini tecrit etmesi söylenerek eve gönderildiği haberin detayları arasında.

Corona virüsü pozitif çıkan adam hastane çıkışı akrabalarına virüsü başkalarına bulaştıracağını söyleyerek bara gitti. İlk bardan ayrıldıktan sonra tamamen virüsü başkalarına bulaştırmak maksadıyla bir başka bara daha gitti. Olayı haber alan polis ekipleri adamı evinde yakalayarak tıp merkezine gönderdi. Adamın gittiği barlarda olan kişiler ise corona virüsü testi yapılması için tıp merkezine gönderildi. Bardaki insanların corona virüsü test sonuçlarına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Corona Virüs Nedeniyle Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 3500’ü Geçti

Corona virüs hastasının evine gönderildikten sonra uyarıları dinlemeyerek virüsü başkalarına bulaştırmak için halkın arasına karışması, virüs için çok daha ciddi tedbirler alınması gerektiğini bir kez daha gözler önüne serdi.
Corona virüs salgınında bugüne kadar 100 binden fazla insanın enfekte olduğu, 3500 kişinin ise hayatını kaybettiği biliyor. Pek çok ülkenin corona virüs konusunda tedbirleri sıkılaştırdığı biliniyor. Avustralya ve ABD gibi birçok ülke Çin seyahatlerini yasaklarken, Ürdün ve Lübnan gibi ülkelerden de peş peşe İtalya seyahatlerinin yasaklandığı açıklamaları geliyor.

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı