Trend

Jeff Bezos, Irkçı Müşteriyi İfşa Etti

Amazon CEO’su Jeff Bezos, ABD’de ırkçılık karşıtı protestolara verdiği destek nedeniyle Amazon müşterisi tarafından gönderilen hakaret dolu bir mesajı paylaştı. Bezos, paylaşımının açıklama kısmına ise “Sen kaybetmekten memnun olduğum bir müşterisin.” notunu ekledi.

ABD’de George Floyd’un bir polis tarafından canice öldürülmesinin ardından başlatılan ırkçılık karşıtı protestolar devam ederken, şirket yöneticileri peş peşe Black Live Matter hareketine desteklerini açıklıyor. Black Live Matter’a destek veren şirketin yöneticileri arasında Amazon CEO’su Jeff Bezos da yer aldı.

Dünyanın en zengin insanı unvanına sahip olan Jeff Bezos, Black Live Matter’a destek olduğunu açıkladıktan sonra hakaret dolu mesajlar aldığını açıkladı. Gelen hakaret dolu mesajların ardından Instagram üzerinden bir paylaşımda bulunan Bezos, Amazon’daki siparişini iptal ettiğini söyleyen Dave adlı bir müşteriye “Sen kaybetmekten memnun olduğum bir müşterisin” dedi.

Gelen hakaret dolu mesajlar hakkında paylaşımda bulunan Bezos, “Son paylaşımımdan beri gelen kutumda şaşırtıcı olmayan ancak mide bulandırıcı birçok mesaj bulunuyor. Bu tür bir nefret, gölgelerin arkasında kalmamalı. Bunu görülebilir kılmak önemli. Bu problemin sadece bir örneği, Dave, sen kaybetmekten memnun olduğum bir müşterisin” dedi. Bezos, Black Live Matter’a destek vermesi sebebiyle ilk defa bu tarz mesaj almıyor. Bu mesajdan önce başka bir takipçisi Bezos’a bütün yaşamların değerli olduğunu söyleyen bir mesaj atmıştı. Takipçisinin mesajını Instagram’dan paylaşan Bezos, “Siyahların hayatı değerlidir demek diğer hayatların değersiz olduğu anlamına gelmiyor” demişti.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı