Trend

Jeff Bezos, Yıllardır Elinde Tuttuğu Unvana Yeniden Kavuştu

Tesla’nın hisse senetlerinin değerleri, dünü %2.4 değer kaybetti. Bu da Elon Musk’ın sahip olduğu servette derin bir yara oluşmasına sebep oldu. Ocak ayına kadar dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos’un koltuğuna oturan Musk, bugün itibariyle koltuğu eski sahibine bıraktı.

Dünyanın en zengin insanı omla unvanını bir süredir elinde tutan Elon Musk, bu unvanı bugün kaybetti. Unvanın yeni sahibi, eskiden de sahibi olan Amazon kurucusu Jeff Bezos oldu. Ancak Bezos, bu unvanı kazanmak için hiçbirşey yapmadı. Tesla hisse senetlerinde yaşanan %2.4 seviyelerinde düşme olduğu için Elon Msuj’ın para kaybetmesine ve Bezos’un bir numara olmasına neden oldu.

Jeff Bezos, 2017 yılından geçtiğimiz ocak ayına kadar dünyanın en zengin insanı konumunda bulunuyordu. Tesla hisselerindeki devasa yükseliş, Elon Musk’ı birinci sıraya taşımış, bu hisselerin 796,22 dolar seviyelerinden gün kapanışı yapması, ELon Musk’ın mal varlığını sarsmasına neden oldu. Yine de bu durumun kalıcı olmayabileceğini ifade edebiliriz. Musk, Tesla’nın hisselerinin yeninden yükselişe geçmesi durumunda dünyanın en zengin insanı unvanına yeniden sahip olabilir. 

200 Milyon Dolarlık Servet

Jeff Bezoz’un kişisel serveti, 2018 yılında 150 milyar dolar sınırını aşmayı başarmıştı. Ağustos 2020 itibariyle ise 200 milyar doların üzerinde servete sahip olmayı başaran Bezos, dünyada da bir ilke imza atmayı başarmıştı. Zira daha önce hiç kimse, 200 milyar dolarlık bir servetin sahibi olamamıştı. Ancak Elon Musk’ın da hiç fena gitmediğini de belirtelim.

Bu arada Amazon kurucusu, kısa süre önce CEO’luk görevini bırakacak. Birkaç hafta önce resmi bir açıklama yapan Amazon, Bezos’un görevinden ayrılacağını ve onun yerine geçecek ismin ise Andy Jassy olacağını duyurmuştu.

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı