Trend

JustWatch Adlı İnternet Sitesi, Aklınızdaki Hikâyeye Uygun Film ve Dizilerin Listesini Çıkartıyor

JustWatch, aklınızda canlandırdığınız film ve dizileri sizin için özel olarak listeleyebilen özel bir arama motoru. Aklınızca canlandırdığınız polisiye, dram vb. anahtar kelimeleri kullanarak site içerisinde aratarak bu anahtar kelimelere uygun film ve dizileri sizin için listeliyor. 

JustWach isimli siteyi kullanması oldukça basit. Kullanım kolaylığının yanında aklınızdan geçen film ve dizileri listeleyerek hangi platform üzerinden izleyebileceğinize dair sizlere ipuçları öneriyor. Ayrıca oluşturulan bu listelere tıkladığınızda sizi direk o platforma yönlendirebiliyor.  

JustWach arama motoru içerisinde bulunan bazı platformlar

  • Amazon Prime Video
  • Netflix
  • Disney + 
  • Hulu vb.

JustWach, aklınızdan geçen film ve dizileri listeliyor

JustWach arama motorunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise sadece İngilizce kelimeleri kullanarak arama yapabileceğiniz. Lakin aklınızdan geçirdiğiniz birkaç öneriyi kolaylıkla çeviri yaparak kullanabilir ve sizde aklınızdaki film ve dizilere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. JustWatch’ın bir başka önemli özelliği ise daha önce ismini bildiğiniz film ve dizilerin isimlerini unuttu iseniz, aklınızda kalan ipuçlarını aratarak istediğinize kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Ayrıca JustWach listelediği içerikleri IMDb puanına göre kategoriler halinde listeleyebiliyorsunuz. Listelenen dizi ve filmlerin hangi platformda yer aldığını ve aylık ya da yıllık ücretleri gibi bütün özellikleri sizin için sıralıyor. 

JustWatch’da aklınızdaki hikâye nasıl aratılır?

 

  • Adım: Buraya tıklayıp JustWacth’ın sitesine gidin.
  • Adım: Karşınıza çıkan küçük beyaz alana aklınızda geçen kelimeleri (İngilizce) aratın.
  • Adım: Ghostwrite a story for me (Hayalet benim için bir hikâye yaz) tıklayın.

 

Aklınızda geçen bir hikaye konu ya da ufak bir anıyı bu arama kutucuğuna yazarak kolay bir şekilde film ve dizilere ulaşabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı