Trend

Kamuda Çalışanlar Ücretsiz Maske Alamayacak

İstanbul Eczacılar Odası’ndan yapılan açıklama ile eczaneler tarafından verilen ücretsiz maskelerin kamu çalışanları tarafından alınamayacağı duyuruldu. Eczanelerde oluşan yoğunluğu azaltmak amacı ile kamu çalışanları ve SSK’lılar artık ücretsiz maske alamayacak.

COVID-19 salgını ile başlatılan önlemler arasında yer alan eczaneler tarafından dağıtılan ücretsiz maske uygulamasında yoğunluğu azaltmak için bir değişiklik yapıldı. İstanbul Eczacılar Odası tarafından yapılan açıklamaya göre eczanelerde oluşan yoğunluğu azaltmak için bu değişikliğin yapıldığı bildirildi.

Yapılan açıklamaya göre kamu çalışanları ve SSK’lı olanlar, ücretsiz maskeleri çalıştığı iş yerleri ve kurumlardan alabilecekler. İstanbul Eczacılar Odası, yapılan bu çalışmanın Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ile ortak bir karar sonucu gerçekleştiğini ve böylelikle eczanelerde oluşan yoğunluğun en aza indirilebileceğini açıkladı. Bu çalışma afişler ve eczanelere asılacak bildiriler ile vatandaşlara duyurulacak.

Eczaneler tarafından dağıtılan ücretsiz maskelerin SSK’lı çalışanlar için iş yerlerinde çalışma süreleri boyunca kullanılabilecek. Bu nedenle işyerinden ayrıldıktan sonra eve giderken ya da evden işe giderken hangi maskelerin takılacağı insanların kafasında soru işareti oluşmasına neden oldu.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı