Trend

KFC, Laboratuvarda Nugget Üstüne Çalışıyor

ABD merkezli fast food zinciri KFC, paylaştığı yeni duyuruda dünyanın ilk laboratuvar ortamında üretilmiş nugget’ları üzerine çalıştıklarını açıkladı. Şirket, bu yolda Rus 3 boyutlu baskı şirketi 3D Bioprinting Solutions ile çalıştıklarını dile getirdi.

Rus baskı şirketi bu süreç için tavuk hücreleri kullanarak doğal tavuğun tadını ve dokusunu yakalamaya çalışırken KFC, kendi imza tadını bu nugget’ta da yakalayabilmek için Rus şirkete baharat ve diğer tüm malzemeleri tedarik edebilecek.

Biyolojik olarak basılan etin aynı zamanda KFC gibi diğer gıda zincirlerine de katkısı olacak. Bu teknoloji sayesinde gıda tedariki çok daha istikrarlı bir hale gelecek. Tüm bunların yanı sıra hayvanlara zarar verilmesi gibi etik anlamda tartışılan bir sürecin de sonuna yavaş yavaş yaklaşılacak.

KFC, paylaştığı duyuruda biyolojik olarak basılan nugget’ların bu sonbahar aylarında Moskova’da son test aşamasına gireceğini açıkladı.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı