Teknoloji

KFC, Yeni Oyuncu Konsolu KFConsole’u Tanıttı

Dünyanın en büyük ve en tanınmış fast food zincirlerinden olan KFC, KFC Gaming isimli resmi Twitter hesabından bir video yayınlayarak ilk konsolunu tanıttı. 

Geçtiğimiz hafta oyun dünyasının en çok beklenen konsollarından olan Sony, yeni nesil oyun konsolunu PlayStation 5’in duyurusunu yapmıştı. Lakin bir gün sonra sürpriz bir şekilde bir tanıtım daha geldi: KFConsole. KFC Gaming isimli resmi Twitter hesabından, 12 Haziran 2020 tarihinde “Oyunculuğun geleceği burada” yazısıyla paylaşılan videoda KFConsole ismini verdikleri oyun konsolunun özelliklerini ve tasarımını tanıttılar. 

Yeni oyuncu konsolu KFConsole

KFC, dünyanın en büyük ve en tanınmış “fast food” zincirlerinden bir tanesi. Yaptığı kampanyalar ve reklamlarla bilinen KFC, tanıttığı bu oyuncu konsolu da reklamlarından bir tanesi olabilir. Şirketin yaptığı paylaşımda KFConsole’nin çıkış tarihi 12 Kasım’ı gösterse de bunun bir parodi olma ihtimali var. Geçtiğimiz haftalarda Sony, PlayStation 5’i, Microsoft ise geçtiğimiz aylarda Xbox Series X’i tanıtmıştı. Sony ve Microsoft tarafından tanıtılan konsolların, 2020 yılının tatil dönemlerinde çıkarılacağı duyurulmuştu. KFC’nin paylaştığı video bir parodiden ibaret değilse 2020’nin tatil döneminde 2 oyun konsolunu değil 3 oyun konsolunu görmüş olacağız.

Üst kısımda belirttiğimiz gibi parodi olup olmadığı henüz kesinlik kazanmamışken, KFC’nin tanıttığı konsolunun özelliklerini de açıklandı. 

KFConsole Özellikleri

  • 1 Adet Blu-ray disk sürücüsü
  • Gerçek 4K ve 120 FPS desteği

KFConsole, parodi değil de gerçekten konsolu tanıtırsa, Sony ve Microsoft’a rakip olabilecek bir konsol üretmeyi başarabilecek mi? İlerleyen zamanlar da bunu öğrenmiş olacağız.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı