Trend

Kızına Akıllı Telefon Alamayan Baba İntihar Etti

Hindistan’da akıllara durgunluk verecek bir olay yaşandı. 50 yaşındaki bir çiftçi, kızının istediği telefonu alamadığı için intihar etti. 10. Sınıfa giden kız, çevrimiçi derslere katılabilmesi için akıllı telefona ihtiyacı vardı. Bu nedenle babasından akıllı telefon isteyen kız, babasının parasının yettiği kadar bir telefon alınca tartışma çıktı.

Dünya genelinde akıllara durgunluk veren ve hiç istemeyeceğimiz olaylar gerçekleşiyor. Şimdi ise oldukça hüzünlü bir olay karşımıza çıktı. Hindistan’da yaşanan ve okuduktan sonra duygularınıza hâkim olamayacağınız bir olay gerçekleşti. 

Hindistan’ın Tripua eyaletinde bulunan bir köyde hayatını çiftçilikle geçiren bir aile maddi sıkıntılar içerisindeydi. İsmi açıklanmayan bu çiftçinin 10. Sınıfa giden bir kızı vardı. Çiftçinin kızı COVID-19 salgını sebebiyle eğitim-öğretim hayatına internet üzerinde gerçekleştirmek zorundaydı ve bunun için bir akıllı telefona sahip olması gerekiyordu. İşin kötü yanı ise büyük geçim sıkıntısı yaşayan bu ailenin akıllı telefon almaya yetecek kadar parası yoktu. 10. Sınıf öğrencisi kız, eğitimine internet üzerinden devam edebilmek için babasından bir akıllı telefon almasını istedi. Lakin babasının akıllı telefona verecek parası olmadığı için parasının yeteceği kadar bir cep telefonu aldı. Babasının kızına aldığı telefon internet üzerinden eğitim alacak düzeyde değildi. Çünkü babanın aldığı cep telefon standart bir cep telefonuydu. 

Standart cep telefonunu gören kız bunun üzerine babasıyla tartışmaya girerek telefonu kırdı. Bu tartışmadan sonra üzülerek odasına çekilen baba, bu durumu daha fazla kaldıramayarak intihar etti. Hint polisi yaptığı açıklamasında bu dramatik olayın Çarşamba günü yaşandığını ve çiftçinin cansız bedeninin otopsi incelemesinden sonra ailesine teslim edileceğini açıkladı. 

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı