Yatırım

Koç Holding ve Inventram Vispera’ya Ortak Oldu!

Görüntü işleme girişimi olarak hizmet sunan Vispera’ya Koç Holding ile Inventram’ın ortak oldukları açıklandı. Özellikle veri madenciliği, Görüntü tanıma istatiksel öğrenme ve görüntü işleme alanına odaklanmış olan Vispera artık yeni ortaklarıyla daha da güçlü!

Koç Holding ile Inventram firmalarından yeni yatırımlar alan Vispera; özellikle görüntü tanıma sistemlerine dair etkili teknolojileri geliştirmeye odaklanıyor. Şimdilik yapılması planlanan yatırımın miktarının miktarı açıklanmamış olsa da bu girişim sektörü hareketlendireceği de ifade ediliyor. Kurulduğu yıldan bu yana Vipera farklı alanlarda sunduğu çözümlerle karşımıza çıkarken; Keiretsu Capital, Keiretsu Forum Türkiye, Logo Mentures ile Galata İş Melekleri’nden yatırım almayı başarmıştı.

Vispera Perakende Şirketleri İçin Çalışmalar Yürütüyor

Ülkemizde özellikle Perakende şirketlerine yönelik olarak görüntü tanıma odaklı sistemler geliştiren Vispera, en son 1,2 milyon TL kadar bir yatırımı Logo Ventures’tan almıştı. Ortaya çıkan yeni gelişmeye göre görüntü tanıma istatiksel öğrenme ve görüntü işleme teknolojileriyle veri madenciliği alanlarında etkili bir hizmet sunmayı hedefleyen Vispera, önemli bir yatırımı alarak etkili bir başarıyla imzasını atmış oldu.

Vispera firmasında %9,9 oranında bir pay alan Koç Holding ile Inventram, artık bu alanda da etkili olmayı hedefliyor. An itibariyle KAP nezdinde bir açıklama yapılmadığı ifade edilirken; bu konunun yakın bir zamanda sektörde geniş bir yer bulacağına da kesin gözüyle bakılıyor.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı