Trend

Koronavirüsü Yenen Sağlıkçının İnanılmaz Değişimi

Bir sağlık çalışanı, Koronavirüsü yenme sürecinde inanılmaz bir değişime uğradı. 

COVID-19 dünya çapında 5 milyon insana bulaşmış ve 324 binden fazla insanın ölümüne yol açmıştı. Hayatı da olumsuz yönde etkilemeye devam eden COVID-19 salgınında virüse yakalanan bir hemşire, ‘öncesi ve sonrası’ fotoğraflarını paylaştı.

ABD’nin San Francisco şehrinde hemşirelik yapan Mike Schultz, herhangi bir sağlık problemi olmamasına rağmen COVID-19 teması nedeniyle 6 hafta hastanede kaldı. Hastanede kaldığı bir buçuk ayın sonunda Mike Schultz’un görüntüsü herkesi şaşırttı. 

Koronavirüse yakalanan hastanın değişimi

43 yaşında olan Schultz, Mart ayında Miami’de düzenlenen bir partiye katıldı. COVID-19 salgınının tehlikelerini bildiğini söyleyen Mark Schultz, ‘COVID-19 salgınının kendini genç hissettiği için onu etkilemeyeceğini söyledi. 

Partiden bir hafta sonra Boston’da yaşayan arkadaşını görmeye giden Schultz, kendisini iyi hissetmediğini ancak ateşi olmadığını söylemişti lakin iki gün içerisinde yüksek ateşle birlikte nefes almakta zorluk çekince hastaneye gitti. 4,5 hafta boyunca entübe kaldı. Haftada 6 ila 7 gün çalışan Schultz, hastaneye 86 kilo olarak girmesine rağmen taburcu edildiğinde kilosu 63’tü. Sosyal medya hesabı Instagram üzerinden fotoğraflarını paylaşan Schultz, “6 hafta boyunca ventilatörde ya da entübe şekilde olmanın ne kadar kötü olabileceğini herkese göstermek istedim. Diğer birçok şeyin yanı sıra COVID-19, zatürreyle birlikte akciğerimin kapasitesini azalttı. 8 haftadan uzun bir süre boyunca ailemden ve arkadaşlarımdan uzak kaldım” dedi.

 

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı