Finans

LC Waikiki ve Mavi’den Online Satışları Durdurma Kararı

İşletmelerini kapatan markaların çoğu online ortamda hizmet vermeye devam etse de iki önemli firma bu faaliyetlerini de erteleme kararı verdi.

Corona virüsünün etkileri her gün daha fazla görülebilecek türde yer alıyor. Bu hastalık yüzünden birçok sektördeki faaliyetler neredeyse sıfırlanma noktasına geldi. Bu yüzden markaların mağazalarını kapatarak online ortamda hizmet verdiği görülmeye başlandı. Ülkemizde alışveriş merkezleri kapanarak, bu konudaki işleyiş online bir biçimde sürdürülüyor. Ancak iki firma, online alışveriş işlemlerini de sonlandırma kararı verdi.

Küresel olarak gündemde olan COVID-19 hastalığına karşı Mavi ve LC Waikiki, çalışanlarını ve müşterilerini düşünerek, dün itibarıyla online hizmetlerini de sonlandırma kararı aldı. Bu hizmetine ara verdiklerini açıklayan firmalar, var olan siparişlerin adreslerine iletileceği de söylendi. Aynı zamanda Mavi, site açıldıktan 90 gün sonrasına kadar iade işlemlerini de kabul edeceklerini belirtti.

LC Waikiki’nin iki depo personelinin COVID-19 testlerinin olumlu çıkmasından ötürü, risk grubundaki tüm çalışanlar evlerine gönderilmişti. Bu yüzden tüm depolar kapatılarak dezenfekte edilmiş ve vakanın görüldüğü depo da kapatılmıştı. Ancak LC Waikiki tarafından yapılan açıklamaya göre tüm online faaliyetlerin ertelendiği ifade edildi.

Bu iki marka dışında herhangi bir açıklama gündeme gelmemekle beraber, gelecek günlerde aynı işlemi hayata geçireceklerini de tahmin etmek söz konusu olabiliyor.

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı