Finans

Lendio 55 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin kredi alımını kolaylaştırmak için hazırlanan bir girişim olan Lendio, 55 milyon Dolarlık bir yatırım aldığını açıkladı. Finansal teknolojiler konusunda çözüm üreten girişim, kredi almak isteyen küçük ve orta ölçekli işletmelere yapay zeka desteği sağlayarak en uygun kredileri bulmaları için yardımcı oluyor.


Lendio 2011 yılında ABD merkezli olarak kurulan bir girişim olarak dikkat çekiyor. Kurucuların ise Brock Blake, Levi King ve Trent Miskin olduğu biliniyor. Lendio girişimi ile küçük ve orta ölçekli işletmeler en uygun krediyi rahatlıkla bulabiliyor. Bu imkan girişimin sağladığı yapay zeka desteği ile gerçekleşiyor. Yapay zeka kredi skorları, komisyon gibi değişkenleri hesaplayarak işletme sahiplerine yardımcı oluyor.


Lendio, bugüne kadar 1.4 milyar Dolardan fazla kredi verilmesine ön ayak olması ile dikkatleri üzerine topladı. Lendio CEO’su Brock Blake, yapmış olduğu açıklamada yatırımcılara teşekkürlerini iletirken yatırımların pazar yerini geliştirmek ve kullanıcıları desteklemeye devam etmek için kullanılacağının da altını çizdi.


Lendio Bugüne Kadar 100 Milyon Dolar Yatırım Aldı
55 milyon Dolarlık yatırım aldığını açıklayan Lendio, bugüne kadar 100 milyon Dolar üzerinde yatırım almış olması ile de dikkat çekiyor. Firmanın Mercato Partners Traverse Fund liderliğinde çıktığı yatırım turuna mevcut yatırımcıları olan Napier Park Financial Partners, Comcast Ventures, Blumberg Capital, Stereo Capital ve Runa Capital yatırımcılarının da katıldığı biliniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı