Teknoloji

Lexus, Yılın En İyi Otomobil Üreticisi Oldu!

Dünyadaki En İyi Otomobil Üreticisi Kim?

Özel araçların hayatımızı kolaylaştırdıkları bir gerçektir. Günümüz şartlarında şehirlerde yaşayan insanlar gerek ticari gerekse zaruri ihtiyaçları için otomobil almaktadırlar. Böylelikle insanlar bir yerden bir yere gitmek konusunda zamandan tasarruf ederek; özel otonun rahatlığından da yararlanmaktadırlar. Bu yüzden otomobilimizin lüks olması ondan alacağımız haz ve konfor açısından önemlidir. Birçok marka arasından en iyi olanı hangisi acaba?

Kişilere sunduğu kolaylıklarıyla, seyahat ederken rahatlıklarıyla kişileri memnun eden otomobil sektörü üreticisi kim acaba? Bu sorunun cevabı Driver Power anketinin sonucunda açıklandı. Lexus otomotiv sektörünün en önde isimlerinden olan bir markadır. Bu yılki anket sonuçlarında da birinci olmuştur. Daha önceki 3 yılda da birinci olduğunu hatırlatmakta fayda olduğunu da belirtmek gerekiyor sanırım.

En İyi Otomobil Üreticisi: Lexus

Driver Power anket sonuçlarına göre 4 yıl üst üste en iyi otomobil üreticisi Lexus olmuştur. Birçok modeli ödül alırken; hibrit arabaları da ödül kazanmıştır. Ankete 30 araba üreticisi katılmıştır. Hepsinin kullanıcıları arasında oylama yapılmıştır. Lexus birincilik ödülüne sahip olan bir markadır. Ayrıca ikinci elde de en çok aranılan ve tercih edilen bir marka olmuştur.

En iyi aile otomobili ödülüne de layık görülen Lexus, en sorunsuz marka olarak da kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir. Driver Power anket sonucunda ikinci olan marka; Kia, üçüncü Subaru, dördüncü Mazda, beşinci Skoda olmuştur. Lexus markası Toyota’nın ürünü olduğunu da hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı