Yatırım

Lime, Uber Öncülüğünde 170 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Lime, yeni bir yatırım daha aldı. Aktarılan bilgilere göre Lime, Uber öncülüğünde 170 milyon dolarlık bir yatırım daha aldı.

Lime, elektrikli scooter piyasasında çok önemli bir yere sahip ve Uber öncülüğünde bir yatırım daha alarak adını tekrardan duyurmayı başardı. Yapılan yatırım sonucunda Uber, elektrikli bisiklet ve scooter markasını satın aldı. Yapılan yatırım anlaşması ile yeni bir değişiklik de yapılarak Lime şirketinin CEO’su değiştirildi.

Aktarılan bilgilere göre Lime CEO’su Brad Bao görevinden ayrıldı. Brad’ın yerine ise küresel operasyonlardan sorumlu olan Wayne Ting getirildi. Brad Bao, CEO görevinden ayrılsa da Lime Yönetim Kurulu Başkanlığına devam edecek. Ayrıca son yapılan açıklamalara göre Lime’nin şu anki değeri 510 milyon dolar. COVID-19 salgını sebebiyle insanların evden çıkmadığı için elektrikli scooter sektöründe de olumsuzluklar görülüyor. Bu yatırım sayesinde Lime’ın büyük bir rahatlığa kavuştuğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Lime’den yapılan açıklamaya göre COVID-19 salgını sebebiyle scooter filosunun %99’u kullanılamıyor. COVID-19 sebebiyle çok zor günler geçiren Lime, Ocak ayında 12 pazardan çekildiğini açıklamıştı. Bu 12 pazardan çekilmesi ile birlikte %14 oranında küçülmeye gitmişti.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı