Finans

Mark Zuckerberg Dünyanın En Zengin 3. İnsanı Oldu

COVID-19 salgınının tüm dünyayı etkisi altına aldığı ve evlere kapandığımız günden bu yana sosyal medya kullanımının artmasıyla Facebook Kurucusu Mark Zuckerberg, dünyanın en zengin 3. insanı oldu.

COVID-19 salgını sebebiyle internet ve sosyal paylaşım sitelerinin kullanımı son aylarda arttı. Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, kullanıcıların en çok tercih ettiği mecralar arasında ilk sırada yer alıyor. Artan kullanıcı sayısı ve elde ettiği ek gelirler sayesinde dünyanın en zengin insanları sıralamasında Mark Zuckerberg 3. sırada yer aldı. 

Şubat 2004 yılında kurulan Facebook, Mark Zuckerberg’in yüzünü güldürmeye devam ediyor. Dünya COVID-19 salgını sebebiyle zor günler geçirirken, sosyal medya platformları her geçen gün değerlerini katlamaya devam ediyor. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, COVID-19 salgını tüm dünyayı ekonomik krize sokarken son iki ay içerisinde 30 milyon dolar kazandı.

Dünyanın en zengin 3. insanı Mark Zuckerberg

Bloomberg Milyarderler İndeksi 21 Mayıs 2020 verilerine göre, dünyanın en zengin 3. insanı Mark Zuckerberg oldu. Mark Zuckerberg’in toplam mal varlığı ise 87,8 milyar dolar oldu. Bu mal varlığı ile birlikte modanın en önemli isimleri olan Warren Buffett ve Bernard Arnault’u geride bıraktı. Mart ayında Zuckerberg’in serveti 57,5 milyar dolardı ve mal varlığı ile 5. sırada yer alıyordu. Dünya ekonomisi zor zamanlar geçirirken Facebook kazanmaya devam ediyor.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı