Trend

MEB, Bakan Ziya Selçuk’un İstifa Haberini Yalanladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un istifa ettiği yönünde çıkan haberlerin yayılmasının ardından bir açıklama yayınlayan Bakanlık, söz konusu iddiaları yalanladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Instagram hesabında biyografi kısmında bazı değişiklikler yapması ve iddiaya göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MEB hesaplarını takip etmeyi bırakması istifaya hazırlandığı yönünde iddiaları gündeme getirdi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un istifa edeceği yönündeki iddiaların sosyal medyada kısa süre içerisinde yayılmasından sonra bir açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı, söz konusu iddiaların asılsız olduğunu ve Bakanlığın resmi iletişim kanalları tarafından paylaşılmayan içeriklere itibar edilmemesi gerektiği söylendi.

Ziya Selçuk, sosyal medya hesaplarında değişiklik yaptı:

Instagram hesabında bazı değişiklikler yapan Bakan Selçuk, iddialara göre “Milli Eğitim bakanı” yazısını biyografisinden kaldırdı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MEB hesaplarını takipten çıktı. Bu iddialar “Bakan Selçuk İstifa mı edecek?” sorusunu gündeme getirdi. Aynı paylaşımda Sağlık bakanı Fahrettin Koca’nın da Bakan Selçuk’u takipten çıkardığı ileri sürüldü. 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Twitter hesabından jet hızında açıklama: Asılsızdır

Bakanlıktan yapılan açıklamada  “Lütfen, Bakanlığımız resmi iletişim kanalları tarafından paylaşılmayan içeriklere itibar etmeyiniz” ifadeleri kullanıldı.

Sosyal Medyadan Destek mesajları yağdı:

Bakan Selçuk’un istifa edeceği yönünde çıkan iddialar sosyal medyanın en fazla konuşulan konularından biri oldu. İddiaların yayılmasının ardından Selçuk’un destekçileri tarafından oluşturulan  #ZiyaSelçuklaDevam etiketi Twitter gündeminde ilk sırada yer aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı