Kariyer

MEB Sertifikalı Uluslararası Yazılım Eğitimini Öğrencilere Açtı

Milli Eğitim Bakanlığı, yazılım konusunda kendilerini geliştirmek amacıyla lise öğrencileri için uluslararası sertifikalı yazılım eğitimini açtığını duyurdu. Lise öğrencileri bu sayede yazılım konusunda yeni uygulamalar geliştirebilecekler.

Yazılım konusunu seven ve bu konuda kendini geliştirmek isteyen öğrencileri çok sevindiren bu haber Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Yazılım konusuna meraklı ve yazılım konusunda kendini geliştirmek isteyen öğrencilerin kullanılması amacıyla uluslararası düzeyde eğitim ve sertifikalar verilecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada öğrenciler ile birlikte öğretmenlerin de yazılım konusunda kendilerini geliştirmesi gerektiğini belirtti. Selçuk, bu eğitim düzeylerinin hedeflerine ulaşmak maksadıyla Google ve Cisco ile ortaklaşa planladığını da ekledi. Ziya Selçuk, devam eden açıklamasında ise Android programı için uygulama yazma konusunda da, gerek bilgi, gerekse programlama dilleri için gerekli olan dil eğitiminin sağlandığını belirterek bu konulara meraklı öğrencilerin kod yazmaya devam ederek pratik yapmaları ve kendilerini geliştirmelerinin gerekliliğine değindi.

Flutter İle Yazılım Geliştirme

iOS, Android ve Windows gibi farklı platformlarda çalışacak uygulamaların geliştirilmesini sağlayan ve en önemlisi açık kaynak kodlu bir yapıya sahip olan uygulama geliştirme programı. Bu açık kaynak kodlu uygulama geliştirme sayesinde öğrenciler tek bir uygulama üstünden istedikleri alan için uygulama geliştirebilecekler.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı