Trend

MEB, Yüz Yüze Eğitim Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Mart 2021 pazartesi günü yüz yüze eğitime öğretime geçişi planlanan resmi ve özel tüm okullarda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlayacağını açıkladı. 

Milli Eğitim Bakanlığı, okullarda yüz yüze eğitime geçiş hakkında yeni bir duyuru yayınladı. Daha önce okulların açılışı için 1 Mart 2021 tarihini işaret eden Bakanlık, yazılı açıklamada ‘bir günlük’ erteleme duyurusu yaptı. Yapılan açıklamaya göre 1 Mart 2021 pazartesi günü yüz yüze eğitim öğretime geçişi planlanan resmi ve özel tüm okullarda yüz yüze eğitime ve sınavlara 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarındaki durumlarına göre başlanmasına karar verildi. 

Eğitim ve öğretime ‘yerinde karar’ uygulamasına bağlı olarak devam edilecek: 

Milli Eğitim Bakanlığı Açıklama Yaptı

“1 Şubat 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda, resmi ve özel tüm ana sınıflarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart 2021 Pazartesi günü itibarıyla yüz yüze eğitime başlanılacağı; ayrıca illerin salgın koşullarındaki durumlarına bağlı olarak il bazlı kararların da alınabileceği kamuoyuna açıklanmıştı.

Bu doğrultuda, Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan ‘İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası’nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı’nda değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmi ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır.

1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda yapılacak değerlendirmeler neticesinde valilik il hıfzıssıhha kurullarınca ‘yerinde karar’ uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilecektir.”

Buna göre mevcut kurallar dahilinde okula gidecek olan öğrenciler, 1 Mart Pazartesi günü eğitime devam edecek. Diğer öğrenciler için alınacak kararlarsa 2 Mart Salı günü itibariyle geçerli olacak ve bu öğrenciler pazartesi günü okula gitmeyecek.

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı