Teknoloji

Mental Sağlık ve Motivasyona Odaklanan Mobil Uygulama: Hypnopedia

Son zamanlarda dünyanın gündeminde yer alan Corona virüs salgını sonrasında birbirinden yeni uygulamalar da hayatımıza girmeye devam ediyor. Bu kapsamda mental sağlık ve motivasyona odaklanabilen bir mobil uygulama olarak karşımıza çıkan Hypnopedia, oldukça ilgi çekici özelliklere sahip. Apple Watch modelleriyle uyumlu olan Hypnopedia, ios platformları vasıtasıyla indirilebiliyor. Özellikle mental sağlığına önem veren kullanıcıların imdadına yetişecek olan bu yeni uygulama; etkili bir motivasyon uygulaması olarak da tanımlanıyor.

Corona virüs salgını sonrasında evlerine kapanmak durumunda kalan insanların mental durumları son zamanlarda sıklıkla gündeme geliyor. Bu kapsamda Hypnopedia uygulamasının işlevsel özelliği ön plana çıkıyor.  iOS platformu vasıtasıyla indirilebilen bu güzel uygulama; kullanıcısına çok sayıda önemli kazanımı da sunuyor. Kullanıcısının uykusunda doğru ve olumlu mesajlar dinletmek noktasında etkili olan  Hypnopedia, böylece olumlu mesajlar sayesinde hem mental sağlığı hem de motivasyonu olumlu yönde etkileyebiliyor.

Hypnopedia uygulaması rakiplerine oranla farklı bir işleyişe sahip olduğu için sektöre yenilikler de getirebiliyor. Kullanıcısını motive etmek noktasında başarılı ola bu uygulama mental sağlık durumunun olumlu anlamda gelişmesine nede katkı sunabiliyor. Özellikle gece süresince kullanıcısının uyku kalitesini ölçen Hypnopedia; kaliteli uyku anlarında isabetli mesajlarla harekete geçiyor. Bu arada yeni nesil bir uygulama olarak karşımıza çıkan Hypnopedia; aynı zamanda oldukça etkili bir alarm uygulaması olarak da kullanıcısının karşısına çıkıyor.

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı