Teknoloji

Milli Eğitim Bakanlığı, TRT EBA Yayınlarının Salgından Sonra da Devam Edeceğini Açıkladı

EBA aracılığıyla öğretmenlere toplantı yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TRT EBA yayınlarının salgının bitişiyle beraber sona ermeyeceğini, salgın sonrasında da devam edeceğini söyledi.

 

Ara Tatil Mesleki Çalışma Programı açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA üzerinden öğretmenlerle bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk,

TRT EBA yayınlarının koronavirüs pandemisi süresince çok önemli görevler üstlendiğini belirtti ve yayınların gidişatı hakkında da bazı açıklamalar yaptı.

 

Salgının başlamasıyla birlikte TRT EBA çekimlerinde görev yapmakta olan meslektaşlarına teşekkür eden Selçuk, TRT EBA ile eğitimcilerin çok özel bir uzmanlığa sahip olduğunu ve koronavirüs salgını bitse de TRT EBA’nın devam edeceğini söyledi.

 

Milli Eğitim Bakanı, şu ifadeleri kullandı:

 

“İnternete ulaşmakta sıkıntı yaşayan öğrencilerimiz eğitimlerinden mahrum kalmasın, adil şekilde eğitim alsın diye EBA destek noktaları ve mobil destek araçlarını hizmete sunduk, bilgisayar ve tableti olmayan öğrencilerimize bilgisayar ve tablet sağlıyoruz.

EBA destek noktalarında çocuklarımızın yanında yine öğretmenlerimiz vardı, tabletleri çocuklara ulaştırırken yine öğretmenlerimiz vardı. Köy köy gezip öğrencilerine kitap, çalışma kağıdı ulaştıran öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.

Uzaktan eğitim araçlarımızı o kadar etkin kullandınız ki EBA platformu dünya genelindeki tüm eğitim siteleri içerisinde en çok ziyaret edilen birinci platform oldu. Canlı derslere düzenli katılan ve çocuklarımızı EBA’ya yönlendiren tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.” 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı