Trend

Milli Koronavirüs Aşısında Gönüllüler İkinci Dozları Almaya Başladı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sosyal medya hesaplarında yaptığı duyuruyla, Erciyes Üniversitesi’nin geliştirdiği milli Koronavirüs aşı adayımızın denemelerinin devam ettiğini söyledi. Şimdi, aşı için gönüllü olanlara ikinci dozlar verilmeye başlandı.

Koronavirüs pandemisi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük sorunlara yol açtı ve zaman zaman hayatı durma noktasına getirdi. Bu sorunlar da ülkemizin de içinde olduğu birçok ülkede olağanüstü kararların alınmasına yol açtı. Pandemiden kurtulmamız için elimizdeki en büyük silah ise Koronavirüs aşısını geliştirebilmek. Yine aşı ile ilgili olarak son günlerde ülkemiz ve farklı ülkelerde olumlu gelişmeler yaşandı. İlk önce Çin’den 10 milyon adet aşı alacağımızı duyuran Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, şimdi ise yerli aşı çalışmalarında kat edilen yolla ilgili açıklamalar yaptı.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Fahrettin Koca, “COVID-19’a karşı aşı geliştirme çalışmaları yarışında biz de varız. TÜSEB desteği ile Erciyes Üniversitesi’nde geliştirilen COVID-19 aşı çalışmaları planlanan takvime uygun olarak devam ediyor. Milli aşı adayının gönüllülere ikinci doz uygulaması bugün başladı. Umutluyuz” ifadelerini kullandı.

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı