Finans

MOOV by Garenta Salgın Süresince Büyümeye Devam Etti

Araç paylaşım sektöründe öncü şirketlerden olan MOOV by Garenta, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 1 – 7 Haziran tarihleri arasında 30 binden fazla araç kiraladı.

COVID-19 salgını sebebiyle insanların toplu araçları kullanmak yerine MOOV by Garenta’yı tercih etmesinden dolayı girişim büyümeye devam etti. Ayrıca COVID-19 salgını sebebiyle “Mücbir Sebepler” gibi sosyal medya iş birlikleriyle farkını ortaya koyan MOOV by Garenta, 2018 yılının Eylül ayından günümüze kadar en yüksek kiralama sayısına ulaştı. Geçtiğimiz hafta toplamda 30 binden fazla araba kiralayan MOOV by Garenta, hafta sonu ise toplamda 10 bin araç kiralama sayısına ulaştı. Sokağa çıkma kısıtlamasının da etkisini gören MOOV by Garenta, bu sayede satış hacmi rekorunu kırmış oldu. 

Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Emre Ayyıldız açıklamalarda bulunarak şu ifadelere yer verdi: “Salgın döneminde toplu taşıma kullanımı oranları %85’e kadar düştü. Araç paylaşımı hizmeti sunduğumuz MOOV by Garenta’da salgın döneminde ulaşım ihtiyacına önemli ölçüde katkıda bulunduk ve rekorlara imza attık. Normalleşme adımlarının atılmaya başlandığı haziran ayı itibariyle talebin artmaya devam ettiğini görüyoruz. Geçtiğimiz hafta MOOV by Garenta’daki araçlarımız 31 bin 717 kez kiralandı. Hafta sonu ise 10 bin defaya yakın kiralama işlemi gerçekleştirildi. 1-7 Haziran haftasında bir önceki haftaya göre kullanım oranında %93 artış yaşandı. Araç paylaşımında salgından sonra ilginin artacağını düşünüyorduk ve normalleşme adımlarının atıldığı ilk haftada gördüğümüz ciddi talep artış bu düşüncemizi doğruladı.”

Ayrıca MOOV by Garenta kullanıcıları hiçbir şekilde temasta bulunmadan araçları 15 dakika, saatlik ya da günlerce araçları kiralayabiliyorlar. Ayyıldız, daha önce gerçekleştirilen bir basın toplantısında araçların düzenli olarak dezenfekte edildiğini video eşliğinde detaylı olarak açıklamıştı.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı