Kariyer

NBA Oyuncusu Yeni Takımını Belirlemek İçin Kampanya Başlattı

NBA’in önemli oyuncularından biri olan Spencer Dinwiddie, bir sonraki takımını seçmek için oldukça ilginç bir yöntem seçti. Spencer, başlattığı kampanya ile istediği miktarın toplanması halinde bir sonraki takımına taraftarların isteği doğrultusunda karar vereceğini söyledi.

NBA geçmişten günümüze kadar birçok ilginç olaya ev sahipliği yapmıştı. NBA’de ilginç olaylar denilince akla gelen ilk isimler Dennis Rodman, Allen Iverson, Chris Anderson oluyordu. Bu isimlerin içine bir yenisi daha eklendi. Brooklyn Nets oyun kurucusu olan Spencer Dindwiddie bir sonraki takımını belirlemek için kampanya başlatarak NBA tarihine bir ilginçlik daha eklemiş oldu.

Gideceği Takımı Taraftarlar Seçecek

Spencer Dindwiddie, forma giyeceği bir sonraki takımı taraftarların seçmesini istiyor. Bunun için de daha önce hiç görülmemiş bir yola başvuran Spencer, GoFundMe kampanyasını başlatarak toplamda 2625,8 Bitcoin toplanması halinde taraftarlar arasında yapılacak oylama ile en çok oyu alan takımla 1 yıllık sözleşme imzalayacağını açıkladı. 

Önümüzdeki yaz ayında serbest kalacak olan Spencer, çok başarılı bir grafik çizmese de 64 maçta 31,2 dakika sahada kalmayı başararak, 20.6 sayı, 3.5 ribaunt ve 6.8 asistlik bir performans sergiledi. Ayrıca başlattığı kampanyaya ulaşamadığı takdirde kampanyada toplanan miktarın tamamını hayır kurumlarına bağışlayacağını açıkladı. Spencer, kazandığı parayı ise girişimcilik için kullanıyordu ve bu kampanyadaki asıl amacı ise hem para kazanmak hem de NBA oyuncularının seçimlerini daha demokratik hale getirmek.

 

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı