Trend

Netflix, Gamestop’ı Film Yapıyor

Dijital medya platformlarının önde gelen isimlerinden Netflix, son günlerde en fazla konuşulan şirket olan Gamestop’ı ve arka planında yaşanan olayları film yapmak istiyor. Aktarılan bilgilere göre Netflix, filmin senaryosu ve oyuncu kadrosu için görüşmelere devam ediyor. 

Deadline tarafından yayınlanan rapora göre Netflix, son dönemlerde hisseleri oldukça artan Gamestop isimli şirketi ve arka planda yaşanan olayları konu alan bir film yapmak istiyor. Şirket filmin senaryosu için Detroit ve Triple Frontier’ın yazarı olan Mark Boal ile görüşmelere başladı. 

GameStop Hisselerine Ne Oldu?

Küçük yatırımcıların başkaldırmasıyla başlayan olaylarla eşi benzeri yaşanmamış olaylar gelişti. Reddit’te örgütlenen bir grup yatırımcı, GameStop adlı şirketin hisse senetlerini manipüle ederek bir günde onlarca kat değer kazanmasını sağlamıştı. Şirketin bilançosunda zarar yazmasına rağmen hisse senetlerinde yaşanan inanılmaz artış sebebiyle binlerce küçük yatırımcıyı milyoner ederken dev yatırım fonların ise milyarlarca dolar kaybetmesine yol açtı.

Bu ayın başında ortalama 20 dolar seviyelerinde işlem göre GameStop hisseleri, küçük yatırımcıların hisse senetlerine akın etmesinin ardından 500 dolar seviyelerine kadar çıkmayı başardı. Tepeden satışların gelmesiyle gerilemeye başlayan GameStop hisseleri, şu anda ABD borsalarında 233 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. 

GameStop hisseleri, geçtiğimiz hafta ulaştığı zirveye uzak olsa da yaşanan olaylar sebebiyle 2021 yılına damga vurmayı başardı. Netflix’in yapacağı bu filmde ise küçük internet tüccarlarının, kuralları kendilerinin belirlediği oyunda milyarderleri yenme fikri ele alınabilir. 

Yapılacak filmle ilgili fazla detay paylaşılmamış olsa da yaşanacak gelişmeleri sizlere buradan aktarmaya devam edeceğiz. 

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı