Trend

Netflix Şimdiki Aklım Olsaydı Dizisinin Neden İptal Olduğunu Açıkladı

Adının açıklanmasını istemeyen Netflix’e yakın bir kaynak, euronews’e önemli açıklamalarda bulundu. Kaynak, dizinin eşcinsel bir karakter nedeniyle iptal edildiğini, söz konusu senaryonun o karakter olmadan hayata geçirilemeyeceğini dile getirdi.

euronews’e konuşan Netflix’e yakın kaynak, “Türk yetkililer Netflix eğer ‘Şimdiki Aklım Olsaydı’ dizisi için yayın hakkı almak istiyorsa eşcinsel karakteri çıkarmalı dediler” şekline açıklama yaptı. Geçtiğimiz günlerde de dizinin senaristi Ece Yörenç, eşcinsel karakter nedeniyle dizinin çekimlerine izin verilmediğini belirterek, bunun ilerisi için çok korkunç olacağını söylemişti.

euronews’e önemli açıklamalarda bulunan adının açıklanmasını istemeyen kaynak, projenin mevcut halinin Türk yetkililer tarafından reddedildiğini, senaryodan eşcinsel karakterin çıkarılması halinde diziye izin verileceğinin söylendiğini belirtti. Netflix ise çekimlerine 1 gün kala diziyi iptal ettiklerini duyurdu. Netflix’e yakın kaynak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yazarın senaryosunun söz konusu karakter olmadan hayata geçirilemeyeceği için Netflix seriyi iptal etmeye karar verdi” dedi.

euronews’e konuşan RTÜK Üyesi İlhan Taşçı, değişikliklerin RTÜK Üst Kurulu’nun bilgisi dışında gerçekleştiğini, kurulun “resmi olarak Netflix ile konuşmadığını” söyledi. Bazı bürokratların devreye girerek bazı değişiklik yapılmasını sağlamalarının aşikâr olduğunu, ancak hangi diziden hangi karakterin çıkarıldığını tam olarak bilmediklerini söyleyen Taşçı, sorunun sadece “Şimdiki Aklım Olsaydı” dizisiyle sınırlı olmadığını ve 40 kadar filmde değişikliğin söz konusu olduğunu dile getirdi.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı