Trend

Netflix Türkiye Instagram Açıklamasını Değiştirdi

Sosyal medya platformlarında da etkin olan Netflix, fenomen Murat Övüç’ün söylemlerinden sonra Instagram hesabındaki açıklamasını değiştirme kararı aldı.

Corona virüsü nedeniyle ülkemizde de gerekli tedbirler alınmaya başladı. Vatandaşların dışarıya çıkmaması adına söylemlerde bulunulmaya devam ediliyor. Şimdiye kadar 7.402 kişi de bu virüs görülürken, 108 kişi de bu hastalıktan dolayı hayatını kaybettiği ifade ediliyor.

Virüsün yayılmaması için dünyada olduğu gibi ülkemizde de gerekli önlemler alınıyor. Aynı zamanda da halkın gerekmedikçe dışarıya çıkmasını engellemek adına ikazlarda da bulunuluyor.

Nekşfliş veya Netflix
İnsanların Corona önlemleri doğrultusunda evde kalmaları ve bu süreçte sıkılmamaları adına belirli tavsiyeler de öne çıkıyor. Bu öneriler arasında kitap okumak, film izlemek ve oyun oynamak başı çekiyor.

Film konusunda ülkemizde aktif olan şirketlerden bir tanesi olarak da Netflix görülüyor. Web siteleri ve YouTube kanalları aracılığıyla da Netflix içerisinde bulunan dizi ya da filmler tavsiye ediliyor.

Fenomen Murat Övüç de web sitelerinde bu tavsiyeleri görerek, Nekşflişçilerden yardım istiyor. Övüç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda eğlenceli cümleler kurarken, sosyal medyada ilgi çekti.
Sosyal medyada fazlasıyla aktif olan Netflix de bu fırsatı kaçırmayarak, profilinde değişikliğe gitti. Instagram hesabına yeni bir açıklama ekleyen şirket bünyesinde Netflix ya da Nekşfliş açıklamasına da yer verildi.

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı