Teknoloji

Netflix’i Şifre Vermeden Paylaşmak Mümkün Olacak

DoNotPay firması, Netflix’in de dahil olduğu abonelik hizmetleri için şifre paylaşımına gerek kalmaksızın hesabınızı sevdiklerinizle paylaşmanıza imkân veren bir Google Chrome eklentisi yayınladı.


Firmanın “şifrenizi vermeden üyeliğinizi paylaşın” mottosuyla yayınladığı eklenti ile artık Netflix, Spotify gibi üyelikleri arkadaşlarınızla ve diğer sevdiklerinizle paylaşmak için giriş bilgilerinizi vermenize gerek bulunmuyor. Yalnızca Google Chrome eklentisini kullanarak hesaplarınızı arkadaşlarınızla paylaşma imkânınız bulunuyor.

Netflix Hesabını Şifre Vermeden Paylaşma Eklentisi Kullanımı
Hesabınızı paylaşmak için öncelikle eklentiyi internet tarayıcınıza indirmeniz gerekmektedir. Ardından hesabını paylaşmak istediğiniz platformun resmi internet sitesine ulaşım sağlayarak hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından tarayıcınızın üst kısmında bulunan “DoNotPay” sekmesine tıklamanız ve “Generate Link” butonunu seçmeniz gerekmektedir. Bu işlem ile hesabınızı paylaşabileceğiniz bir bağlantı oluşturulmaktadır. Ardından linkin gönderilebilmesi için e-posta adresi girmeniz gerekmektedir. Bu işlemin ardından DoNotPay otomatik olarak e-posta gönderim işlemini sağlamaktadır. Hesabınızı paylaştığınız kişi e-postadaki linke tıkladığında kimliğini doğrulaması talep edilecektir. Ardından hesabınıza otomatik olarak giriş sağlayabilecektir. Kişiye şifreniz gibi kişisel bilgileriniz verilmemektedir. Yalnızca mevcut giriş durumunuzu saklayan çerez aktarılmaktadır.


Eklenti ile gelen bir diğer özellik, kendi hesabınıza karşılık olarak başka bir kişinin hesabına erişim talep etmek için kullanabilecek exchange özelliğidir.


DoNotPay kurucusu Josh Browder tarafından yapılan açıklamaya göre hesap paylaşımı konusunda herhangi bir sınırlama getirilmemiştir.

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı