Trend

Netflix’in Android Uygulamasına ‘Uyku Zamanlayıcısı’ Geliyor

Dijital film ve dizi platformu Netflix, kullanıcıların uzun zamandır istediği ve beklediği ‘uyku zamanlayıcısı’ özelliğini Android platformunda test etmeye başladı. Bu özellik beğenilirse bütün cihazlarda kullanılabilecek.

ABD merkezli dijital yayın platformu Netflix, farklı platformlardaki uygulamalarını geliştirmek için yeni özellikleri test etmeye devam ediyor. Aktarılan son bilgilerde ise Netflix, uyumadan önce birkaç bölüm izlemek isteyen ya da bir şeyler izlerken uyuyakalanları sevindirecek yeni özelliği Android uygulamasında test etmeye başladı.

‘Uyku Zamanlayıcısı’ ismi verilen bu özellik isminden de anlaşılacağı gibi kullanıcının bir saat aralığı belirlemesine ve bu süre sona erdiğinde oynatılan medyanın durdurulmasına imkân sunuyor. Netflix kullanıcıları, oldukça basit ve bir o kadar kullanışlı özelliği uzun süredir bekliyor.

Netflix, ‘Uyku Zamanlayıcısı’ özelliğini tüm platformlara getirebilir:

Android uygulaması şimdilik test aşamasında olan ‘Uyku Zamanlayıcısı’ özelliği belirli sayıda kullanıcı karşısına çıkartıldı. Teste dâhil edilen kullanıcıları video izlerken bir saat sembolü çıkıyor ve dokunulduğunda 14,30 ve 45 dakikalık bir zaman seçeneğini kullanıcılara sunuyor. Bu süre sona erdiğinde ise uygulama otomatik olarak videoyu durduruyor.

The Verge tarafından aktarılan bilgiye göre Netflix, test başarılı olur ve kullanıcılar bu özelliği severse özelliği diğer cihazlar içinde sunabilir. Bununla birlikte yeni özelliğin şimdilik sadece yetişkin profillerinde kullanılabileceğini de belirtelim. Netflix’in yeni özelliğiyle birlikte kullanıcılar, hem sabah boş bir bataryayla karşılaşmamış olacak hem de dizide nerede kaldığını daha kolay bir şekilde bulabilecek. Bu nedenle bu özelliğin kullanıcıların büyük bir kısmı tarafından sevileceğini söyleyebiliriz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı