Trend

Netflix’ten Virüs Yardım Fonuna Katkı!

Dünyadaki diğer ülkelerde olduğu gibi bizim ülkemizde de yaşanan corona virüs salgını nedeniyle birçok sektör durağan günler yaşıyor. Restoranlar, avmler, lokantalar, oteller derken sinema ve dizi sektörü de bu virüsten olumsuz yönde etkilendi. Bazı diziler yeni bölüm çekimlerine ara verirken birçoğu da sezon finallerini ilan ettiler. Durum böyle olunca dizilerde görevli olan çok sayıda oyuncu, senarist, yönetmen, ışıkçı ve kameramanlar işsiz kaldılar.

Ülkemizde de yayın hayatını başarıyla devam ettiren özel kanallar arasında bulunan Netflix, virüs yardım fonuna 50 milyon dolar katkıda bulundu. Daha önceden de 100 bin dolar katkı yaptığını da açıklamıştı. Böylelikle Netflix toplamda 150 bin doları virüs yardım fonunda kullanılmasını için ayırmış oldu. Böylelikle bünyesinde çalışan binlerce kişinin zor durumda kalmasını engellemiş oldu.

Netflix Bünyesinde Çalışıp İşsiz Kalanlar

Netflix geçen ay televizyon ve dizi çekimlerini durdurdu. Bünyesinde çalışan 120.000 kişi bu durumdan haliyle olumsuz etkilendi. Dizilerde görev alan oyuncu ve görevli diğer kişiler evlerine kapanarak zor durumda kaldılar. Netflix’in virüs sendromuna katkıda bulunmak için ayırmış olduğu bu fon çalışan ekiplerince kullanılacak. Ayrıca dünyanın başka yerlerinde kendileri için çalışan şirketler de bu fondan yararlanabilecek.

Bu örnek davranışın kendi ülkemizde olan televizyon kanallarında görevli kişiler için de yapılmasını arzu ediyoruz. Neticede çok sayıda kanalımızda oynayan diziler ve filmler kaldırıldı. Orada oynayan oyuncular ve onların ekipleri de işsiz kaldı. Netflix’in gücü kendi bünyesinde çalışanlara fon ayırmaya yetti. Bizim ulusal ve özel kanallarımızın durumu nasıl acaba?

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı