Yatırım

Next Game Startup Başvuruları Başladı: 1 Milyon 250 Bin TL Ödül!

INTEL ESL Gaming Fest tarafından düzenlenen ve İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen Next Game Startup başvuruları başladı. Yarışmada dereceye girmeyi başaran yarışmacılara toplamda 1 milyon 250 bin TL verilecek.

Türkiye’nin en uzun sürecek olan Gaming festivali INTEL ESL Türkiye Şampiyonası kapsamında düzenlenen Next Game Startup başvuruları başladı. Oyun severlerin büyük ilgi gösterdiği organizasyon oyun dünyasında kariyer yapmayı amaçlayan kullanıcılar tarafından da çok büyük ilgi görüyor. Ayrıca oyun sektöründe istihdam alanları açarak yeni yatırımcıların oyun sektörüne yatırım yapması amaçlanıyor.

Next Game Startup yarışmasında değerlendirilmeye alınacak alanlar;

  • Mobil oyunlar
  • Masaüstü oyunları
  • Konsol oyunları

Next Game Startup yarışmasına demo, tamamlanmış ya da proje halindeki oyunlar da katılabilecek. Ayrıca projeler örnek ürün, ekip sayısı, finansal ve pazarlama alanında yatırım alabilecek konular ele alınarak değerlendirilecek. Oyunları son teslim etme tarihi ise 15 Temmuz.

Next Game Startup yarışması ödülleri;

  • Olan proje ekibine 25.000 Türk Lirası
  • Olan proje ekibine 15.000 Türk Lirası
  • Olan proje ekibine 10.000 Türk Lirası

Ayrıca ilk 3 arasına giren projelere İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Fuar Anonim Şirketi, Intel, ESL ve Next In Game tarafından 200.000 Türk Lirası hizmet desteği verilecek.

İlk on arasına giren girişimcilere ise Tiplay ve Rollic Games tarafından oFon kapmasında 1 Milyon Türk Lirası proje destekleme fonu sağlanacak. Ayrıca ilk on arasına giren ekiplere INTEL ESL Gameing Fest alanında stand hakkı verilecek. İndir.com, SEO desteği vererek katılımcılara melek yatırımcılar ile tanışma fırsatı sunulacak.

İzmir Kalkınma Ajansı, oyun şirketlerine iş birliği ihtiyaçlarına mentorluk desteği sağlayacak. Ayrıca İzQ yarışmada ilk 3 içerisinde yer alan projelere kendi hizmetlerinden 1 ay ücretsiz yararlanma imkânı sağlayacak. Böylelikle oyun girişimciliği alanında gelişim kat edilecek ve yatırımcıların bu alanlara yatırım yapmaları sağlanacak.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı