Trend

NVIDIA, GeForce Now İçin Daha Yüksek Fiyat İstemiş

Yayın dünyasının en tanınan isimleri arasında yer alan Jahrein, paylaştığı hikâyede GeForce Now fiyatlarına dair bir Turkcell çalışanının iddiasını dile getirdi. Çalışan, NVIDIA’nın istediği fiyat etiketinin daha yüksek olduğunu söyledi.

Oyunculuk sektörünün geleceği olarak görülen, oyuncuların her yerde oyun oynamalarına imkân tanıyan NVDIA GeForce Now, geçtiğimiz hafta Türkiye’de beta kullanıcılarının kaydını almaya başlamıştı. Turkcell’le gerçekleştirilen ortaklık sonucunda sunucular Türkiye’de kurulmuş, düşük seviyede ping’ler vadedilmişti.

Hizmete ön kayıt yaptıran ya da yaptırmayan herkes, merakla dün yapılacak olan açıklamayı bekliyordu. Yurt dışında 4,99 dolar karşılığında alınabilecek olan aylık abonelik, ülkemizde kaç TL olacaktı? Dün yapılan açıklama, iyimser beklentilere bir taş çıkararak herkesin hayalini yıkmıştı.

NVIDIA’nın açıkladığı fiyat oyuncuları üzdü:

NVIDIA GeForce Now hizmetinin premium paketinin ücreti, ülkemizde 74,90 TL olarak açıklandı. Lansmana özel sunulan 3 aylık ve her ay 50 TL’ye denk gelen aylık paket bile 74,90 TL’lik fiyat etiketinin etkisini kaldırmaya yetmedi. Sonuç olarak birçok kişi fiyatlarda dolayı isyan etti, özellikle de hizmeti Türkiye’ye taşıyan Turkcell’i suçladı.

Meğer talep edilen fiyat aslında daha yüksekmiş:

Geçtiğimiz saatlerde yayın dünyasının en önemli isimleri arasında yer alan Jahrein, Instagram hesabından önemli bir hikâye paylaştı.  Bir takipçisinin gelen mesaja yer veren Jahrein’in paylaşımında fiyatların yüksek kalmasındaki asıl karar merceğinin NVDIA olduğunu belirtiyordu. Ancak yalnızca bununla sınırlı değildi. Bunun da ötesinde kendisinin Turkcell’de çalıştığını belirten takipçi NVIDIA’nın talep ettiği ilk fiyatın 74,90 TL’den daha yüksek olduğunu söyledi. Buna göre NVIDIA, GeForce Now hizmetini 90 TL’ye sunmayı hedefliyordu. Takipçi 90 TL’lik fiyat eklentisinin zor bir şekilde ancak 74,90 TL’ye indirebildiğini ifade etti. Jahrein’in takipçisi tarafından ortaya atılan iddianın doğruluğu hakkında kanıt bulunmuyor.

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı