Trend

O Ses Türkiye’ye Bir Telif Davası Daha Açıldı

Acun Ilıcalı’nın O Ses Türkiye isimli yarışma programı mahkemelik oldu. 2019 yılında Hayal Hazan Dönen isimli bir yarışmacının söylediği Papatya isimli şarkı nedeniyle açılan davaya göre yarışmacı, şarkının sözlerini değiştirdi. Acun Medya Prodüksiyon ise şarkının telif hakkını ödemedi.

Acun Ilıcalı’nın TV 8’de yayınlanan O Ses Türkiye isimli yarışma programı, bir kez daha mahkemelik oldu. Daha önce Demet Sağıroğlu ile besteci Gürol Ağırbaş’ın “Arnavut Kaldırımı” isimli şarkının izinsiz bir şekilde 16 kez kullanılmasıyla açılan davaya benzer bir şikayet, bu kez de 1988 yılında hayatını kaybeden besteci Necdet Koyutürk’ün mirasçıları tarafından yapıldı. Şikayete konu olan şarkı ise “Papatya”. 

Koyutürk’ün mirasçılarına göre O Ses Türkiye’nin 2019 yılındaki sezonunda, Hayal Hazan Dönen isimli yarışmacı bu şarkıyı seslendirmiş, bunun için izin almamaya ek olarak da şarkının sözlerini değiştirmişti. Erdener Koyutürk isimli mirasçıya göre yapılan değişiklikler eserin orijinalliğini bozarken, Acun Medya Prodüksiyon da kendilerine telif bedeli ödemesi yapmamış.

Acun Medya Prodüksiyon, büyük ihtimalle para cezası ödeyecek

Acun Medya Prodüksiyon, daha önce Arnavut Kaldırımı nedeniyle açılan davada haksız bulunmuş ve taraflara, 55 bin 200’er TL ödemek zorunda kalmış, bu tutara 7 yıllık faizde eklenmişti. Haliyle bu davada benzer bir durumun yaşanmaması ve Acun Medya Prodüksiyon’un para cezasına çarptırılması bekleniyor.

Konu hakkında ne Acın Ilıcalı ne de Acun Medya Prodüksiyon tarafından bir açıklama yapılmadı.

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı