Trend

Ölümle Tehdit Edilen Kadın Sosyal Medyadan Yardım İstedi

Afyonkarahisar’da yaşayan genç bir kadın, sosyal medya hesabından bir video paylaşarak kapısının önünde iki kişinin olduğunu ve bu kişilerin kendisini ölümle tehdit ettiğini söyleyerek yardım talep etti. Valilik, kadını tehdit ede şüphelileri gözaltına aldı.

Ülkemizde uzun süredir kadın cinayetleri haberleri gündemin ilk sıralarında yer alıyor. Yaşanan olaylar tepki çekmesine rağmen bir türlü kadına yönelik şiddetin önüne geçilmiş değil. Son olarak Afyonkarahisar’da bir kadın, bir başka kadın cinayetine kurban gitmemek için sosyal medyadan bir video yayınlayarak yardım istedi. Freya isimli kullanıcı adına sahip olan kadın, sosyal medyadan bir video yayınlayarak kapısının önünde iki kişinin olduğunu ve kendisini ölümle tehdit ettiklerini söyledi. Ardından sosyal medya üzerinden yardım talep etti. 

2 el ateş sesi duyuldu

Genç kadının videoda “Arkadaşlar şu anda evimin önünde iki kişi beni ölümle tehdit ediyordediği anlarda dışarıdan 2 el silah sesi geldi. Silah seslerinin ardından kadın gözyaşlarına boğuldu ve “Ne olur yardım edin. Afyon’dayım Erenler Mahallesi’ndeyim. Kapımın önünde bekçi ve polis var. Onlara da mukavemet ediyorlar. Ne olur yardım edin” dedi.

Konu hakkında Afyonkarahisar Valiliği’nden bu sabah açıklama yapıldı. Valilik, “Sosyal medyada yaptığı paylaşım ile tehdit edildiğini söyleyerek yardım isteyen bayan vatandaşımıza Emniyet Güçlerimiz Erenler Karakolunun da bölgede olması sayesinde anında ulaşmış ve olaya müdahale etmiştir. Olaya karışan 2 şahıs gözaltına alınmış ve gerekli adli işlemler hemen başlatılmıştır.” ifadelerini kullandı.

Şüpheliler Emre K. Ve İhsan K.’nın, olay yerine giden polis ve bekçilere 1 metrelik bir kalasla direndikleri belirtildi. Karakoldaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen sanıklarla birlikte kalas da delil olarak getirildi. 

Sokak köpeklerini besleme tartışması

Yaşanan saldırının nedeninin ise sokak köpeklerinin beslenmesi olduğu, sokak köpeklerini besleme tartışmasının ardından kadının iki şüphelinden korkup kaçmasının ardından evine saklandığı belirtildi. Kadının videosunda duyulan silah seslerinin de güvenlik güçleri tarafından havaya ateş açması sonrasında meydana geldiği ifade edildi. 

Olay hakkında soruşturmalar devam ederken, zanlıların karakolda yapılan işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildiği belirtildi. Şüphelilerin adliyeye ters kelepçe olarak getirildiği ifade edildi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı