Finans

Paylaşımlı Yaşam Alanı Colonies 34 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Paylaşımlı yaşam alanı girişimi Colonies, yatırım turundan 34 milyon Dolar yatırım ile döndü. Firmanın yeni yatırımıyla birlikte toplam yatırımı 45 milyon Dolar oldu. Yatırım turuna Idinvest Partners, Global Founders Capital ve La Financière Saint James firmaları katıldı.


Colonies girişim Fransa merkezli olarak 2017 yılında kuruldu. Kurucuları ise Alexandre Martin, Amaury Courbon ve Francois Roth olarak biliniyor. Girişim Paris ve Berlin’de aktif olarak faaliyet gösteriyor. Yeni yatırım ile ise faaliyetlerine Lille, Bordeaux, Marseille ve Toulouse şehirlerinde devam edeceği tahmin ediliyor.


Colonies Girişiminin Odak Noktası Gençler
Colonies, özellikle şehre yeni gelmiş olan ve ev arayan gençleri odak noktasına alıyor. Colonies girişiminde kişiye şahsa özel banyosu olan bir oda veriliyor. Evin diğer bölümleri ise 8 – 12 kişi ile paylaşılıyor. Dairelerin temizliği ve bu temizlik için gerekli temizlik ürünlerini firma tarafından sağlanıyor. Kişiler ise Colonies evlerinde kaldığı süre için aylık ödeme yapıyor. Firmanın binalarının büyük bir kısmında çatı katı, spor salonu ve spa gibi hizmetler sunuyor.


Colonies firmasının doğrudan binaların sahibi olmaması da girişime dair bilinmesi gereken bir diğer detay. Girişim gayrimenkul yatırım şirketleriyle anlaşarak faaliyet gösteriyor. Yani firmanın bina yöneticisi ortağı şeklinde hareket ettiğini söylemek mümkün.
Colonies girişimi, konforlu yaşam alanları sunarak kişilerin konaklamalarına yardımcı oluyor. Bu açıdan girişimin oldukça beğenildiğini söylemek mümkün.

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı